Ośmiometrowy Arlekin stanie w centrum Wrocławia

Przemysław Gałecki | Utworzono: 31.01.2018, 08:39 | Zmodyfikowano: 31.01.2018, 08:39
A|A|A

Projekt do realizacji przygotowała pracowania Zieta Architects

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na początku czerwca będzie już z nami we Wrocławiu. Ośmiometrowy Arlekin, czy raczej Arlecchino jak wolałby, żeby na niego mówić włoski twórca Alessandro Mendini.

Metalowa, geometryczna rzeźba z fantazyjnych kolorach stanie przed Teatrem Muzycznym Capitol u zbiegu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie i montaż Arlekina. Jolanta Gromadzka z Muzeum Architektury podkreśla, że światowej sławy architekt i designer zaprojektował Arlecchino specjalnie z myślą o Wrocławiu.

Jak rzeźba podoba się wrocławianom?

Betonowy cokół rzeźby ma jednocześnie pełnić funkcję ławki. Wokół pojawi się także zieleń, mała architektura i iluminacja. Beata Turska z magistratu tłumaczy, że zwycięzca przetargu będzie miał pełne ręce roboty, bo chodzi nie tylko o wykonanie i montaż gigantycznej rzeźby.

Na razie w Muzeum Architektury można zobaczyć niewielki model, ale Jolanta Gromadzka, wicedyrektor tej placówki nie może już się doczekać kiedy zobaczy Arlekina we właściwych gabarytach.

Wykonawca rzeźby będzie miał niespełna cztery miesiące na wykonanie prac, więc Arlekin ma stanąć u zbiegu Piłsudskiego i Świdnickiej na początku czerwca.

REKLAMA

To może Cię zainteresować