Wrocław walczy o tytuł European Best Destination

Radio RAM, Przemek Gałecki | Utworzono: 17.01.2018, 16:21 | Zmodyfikowano: 17.01.2018, 16:21
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Konkurs jest bardzo prestiżowy i daje realne profity dla miasta – zwycięzcy poprzednich edycji konkursu organizowanego przez międzynarodową organizację turystyczną z siedzibą w Brukseli zwiększały w kolejnych latach liczbę turystów o 15%. - To wymierne korzyści - mówi Wioletta Samborska z urzędu miasta Wrocław:

- Zdecydowanie i dla mieszkańców i dla turystów. Turyści mają nową miejscówkę - fantastyczne city breakowe miasto. Natomiast mieszkańcy walor gospodarczo-ekonomiczny otwartość i bezpieczeństwo.


 
 Wrocław walczy o tytuł z z europejskimi gigantami, ale Dolny Śląsk już nie raz pokazał, że potrafi być czarnym koniem konkursów.

- Mam nadzieję, że teraz powalczymy o European Best Destinations i będziemy na pierwszym miejscu. Mamy wyjątkowe społeczności, mamy wyjątkowych ludzi i mam nadzieję, że też ci wyjątkowi ludzie postawią na wyjątkowe miasto jakim jest Wrocław - dodaje Wioletta Samborska.

Pavlo Fedykovych, fotograf i podróżnik, nie ma wątpliwości, że Wrocław powinien wygrać:

- Wrocław jest bardzo pięknym miastem. Po pierwsze przez architekturę, po drugie jak to miasto się rozwija - z ruiny po II wojnie światowej do tego co jest teraz. To jedno z najwspanialszych miast w Polsce.

Jak głosujemy? Najlepiej przez stronę www.glosujnawroclaw.com Oddanie głosu trwa kilka sekund, nie trzeba się rejestrować. Konkurs trwa do 8 lutego, a głos z tego samego IP można oddawać co tydzień.

Wyniki poznamy na początku marca. Wrocław to jedyne polskie miasto, które zostało nominowane do tegorocznej edycji konkursu European Best Destinations.

PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH MIAST

REKLAMA

To może Cię zainteresować