Wrocław: Tak zagraniczni studenci promują miasto [ZOBACZ]

jk | Utworzono: 10.01.2018, 14:46 | Zmodyfikowano: 10.01.2018, 14:46
A|A|A

Akcja kierowana jest do młodych ludzi spoza Polski, którzy chcieliby wyjechać na studia za granicę. Do filmu promocyjnego nie zaangażowano profesjonalistów - grają w nim studenci UWr. Jak mówią twórcy kampanii, chętnych było tak wielu, że trzeba było zorganizować casting, by wyłonić najlepszych.

Nowe klipy będą prezentowane m.in. na oficjalnych profilach uczelni na Facebooku i Instagramie. Pojawią się też na portalach promocyjnych, z usług których korzysta UWr - takich jak StudyPortals, MasterStudies czy StudyLink. Na pewno będą do dyspozycji zagranicznych agencji rekrutacyjnych. Uczelnia planuje pokazywać je również przy okazji spotkań z kandydatami i studentami, czyli podczas targów edukacyjnych, spotkań informacyjnych i dni adaptacyjnych.

A że takie działania mają sens, pokazują liczby. - W tym roku akademickim na Uniwersytecie Wrocławskim – na samych pełnych studiach stacjonarnych, nie licząc studiów zaocznych i doktoranckich – uczy się ponad 1200 cudzoziemców, co oznacza, że w ciągu dwóch ostatnich lat ich liczba podwoiła się (w roku akademickim 2015/2016 było ich około 600). Najliczniejsze grupy pochodzą z Indii, Ukrainy, Turcji, Azerbejdżanu i Uzbekistanu - czytamy w komunikacie prasowym uczelni. 

W sumie obcokrajowcy na Uniwersytecie Wrocławskim reprezentują ponad sto narodowości.

REKLAMA

To może Cię zainteresować