Wrocław: Są nowe zasady rekrutacji do żłobków [SPRAWDŹ]

Przemek Gałecki, MK | Utworzono: 09.01.2018, 15:20 | Zmodyfikowano: 09.01.2018, 15:20
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; Fot. archiwum/Andrzej Owczarek

Będzie łatwiej, szybciej i wygodniej. We Wrocławiu rusza elektroniczna rekrutacja do żłobków publicznych i tych prywatnych z dofinansowaniem gminy. W maju mamy poznać nazwę strony internetowej przez którą będzie można składać formularz. Ale to nie koniec zmian.

- Do tej pory rekrutacja odbywała się na przełomie maja i czerwca. Teraz będzie rekrutacja ciągła. Będzie też można wskazać trzy, a nie jak do tej pory - jedną preferowaną placówkę - mówi Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia w urzędzie miasta.

Zmienia się też punktacja. - Dodatkowe punkty będą przyznawane już tylko za wielodzietność i  niepełnosprawność dziecka oraz pracę jednego lub obojga rodziców - dodaje Joanna Nyczak.

 

Oznacza to, że na ułatwienia nie mogą już liczyć rodzice samotnie wychowujące dziecko. Nie będzie też premiowane posłanie malucha do tej samej placówki, w której jest jego rodzeństwo. 

Będą za to punkty za oczekiwanie na miejsce. Szczegóły poniżej. 

CZAS OCZEKIWANIA - SPOSÓB NALICZANIA PUNKTÓW:

przypadający od momentu złożenia kompletnego wniosku o przyjęcie do żłobka do momentu spełnienia kryterium wiekowego tj. ukończenia 20 tygodnia życia – 0 punktów

okres II przypadający od 1 dnia, w którym dziecko spełnia kryterium wiekowe do dnia na jaki zadeklarowano we wniosku gotowość przyjęcia do żłobka – 1 pkt/7 dni

okres III przypadający na czas od którego dziecko spełnia kryterium wiekowe oraz osiągnęło datę gotowości przyjęcia do żłobka we wniosku rekrutacyjnym do dnia wstępnego zakwalifikowania do żłobka – 1pkt/1 dzień

Dokumenty będzie można też złożyć osobiście. We Wrocławiu w żłobkach publicznych i niepublicznych z gminną dotacją jest około 4 tysięcy miejsc. 

REKLAMA