Dutkiewicz: Będziemy eliminować zachowania bydlęce

Przemek Gałecki | Utworzono: 09.01.2018, 13:59 | Zmodyfikowano: 09.01.2018, 13:59
A|A|A

Będziemy eliminować we Wrocławiu zachowania bydlęce - takimi słowami Rafał Dutkiewicz skomentował sobotni atak w centrum miasta na obywatela Indii. Dzisiaj miasto poinformowało o podpisaniu porozumienia z Okręgową Radą Adwokacką, która będzie "udzielała nieodpłatnie pomocy prawnej ofiarom przestępstw na tle narodowościowym, etnicznym, wyznaniowym lub rasowym".
Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu udzieli pro publico bono pomocy prawnej pobitemu we Wrocławiu Hindusowi i Polakowi, który starał się powstrzymać agresorów. Urząd miasta podpisał w tej sprawie porozumienie z radą. Ta będzie udzielała podobnej pomocy każdej osobie, która doświadczy agresji na tle rasowej czy narodowościowej - mówi Andrzej Grabiński, dziekan rady adwokackiej.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia tłumaczył, że błyskawiczna reakcja adwokatów to prawdziwa twarz Wrocławia, który jest miastem tolerancyjnym i wielokulturowym.
 

Pomocy prawnej udzieli Okręgowa Rada Adwokacka, a Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zadba o pomoc psychologiczną. Właśnie tam też należy zgłaszać przypadki agresji na obcokrajowców.

Powstanie specjalny fundusz tłumaczy dyrektorka WCRS Dorota Feliks.


 
Trzej mężczyźni, którzy w sobotni wieczór zaatakowali w centrum Wrocławia studenta z Indii usłyszeli już zarzuty. Ranny został mężczyzna, który stanął w obronie Hindusa.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować