Wystrzelili w kosmos wrocławskiego krasnala

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 07.01.2018, 17:43 | Zmodyfikowano: 07.01.2018, 17:43
A|A|A

Z okazji rozpoczęcia 2018 roku, czyli setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, członkowie klubu krótkofalowców SP6ZWR wysłali w stratosferę figurkę wydrukowaną w 3D.

- Jest taki adres stolatpolsko,pl, na którym można jeszcze składać życzenia naszemu krajowi.

Krasnal Niepodeległy, bo tak został nazwany bezpiecznie wylądował w pobliżu Bełchatowa, a teraz jego podobizna wykonana z brązu ma stanąć na czubku wrocławskiej Iglicy przy Hali Stulecia. Oryginalny krasnal, ten który zwiedził stratosferę będzie zlicytowany podczas Balu Dobroczynnego Anny i Rafała Dutkiewiczów.

Pozyskane w ten sposób pieniądze mają zostać przekazane na zakup teleskopów dla dzieci, mówi pomysłodawca akcji Waldemar Płusa:

- Przez taki teleskop za kilka tysięcy złotych można zobaczyć wszystkie pierścienie Saturna. Jeżeli dzieciom da się możliwość, nie w komórce, nie na komputerze, ale własnym okiem zobaczy jak wygląda księżyc, jak wygląda Mars to na te kilka tysięcy dzieci, które mogą z tego programu skorzystać, może pojawi się następny Kopernik.

Kopia Krasnala Niepodległego wykonana z brązu ma w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zostać za pomocą specjalnego drona zamontowana na stałe na wrocławskiej Iglicy, w pobliżu Hali Stulecia.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować