Przyjechali na wcześniej umówioną wizytę, ale lekarzy brak - bo odbierają wolne

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 02.01.2018, 12:27 | Zmodyfikowano: 02.01.2018, 12:27
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Uwaga pacjenci przychodni endokrynologicznej przy Chałubińskiego we Wrocławiu. Dziś wszystkie planowane przyjęcia na tamtejszy oddział oraz wizyty lekarskie są odwołane. Do lekarza 2 stycznia można się dostać jedynie w nagłych przypadkach.

Tymczasem z całego województwa do endokrynologa przyjeżdżają rodzice z dziećmi na umówione wcześniej spotkania. Jak tłumaczą, nikt nie poinformował ich o tym, że dziś do lekarza można dostać się tylko w nagłych wypadkach, a o odwołanych wizytach dowiedzieli się dopiero czytając kartkę na drzwiach wejściowych.

Jak zapewniła nas rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Monika Kowalska, w innych przychodniach podobnego problemu nie ma, ponieważ wszyscy pacjenci zostali poinformowani o wolnym dniu 2 stycznia - za święto Trzech Króli, które wypada w sobotę. Szpital dodaje, że pacjenci byli o tym powiadamiani.

- Pojedyncze przypadki mogą wynikać z tego, że nie udało się do kogoś dodzwonić, bądź wizyta była umawiana bezpośrednio z danym lekarzem. Tacy pacjenci mogą liczyć na przyjęcie przez lekarza dyżurnego - dodaje Monika Kowalka. 

REKLAMA