Wygrana Michała Przysiężnego na turnieju w Nowej Kaledonii

Radio RAM, PP, el | Utworzono: 30.12.2017, 19:47 | Zmodyfikowano: 30.12.2017, 19:47

Fot: mat. prasowe

Rozstawiony z numerem 6. Przysiężny (ATP 488) miał sporo problemów z serwisem swojego rywala. Nathaniel Lammons (ATP 1302) w całym meczu posłał aż 25 asów. W inauguracyjnym secie Polak stracił podanie już w gemie otwarcia i nie zdołał odrobić strat, przegrywając z Amerykaninem 4:6.

W dwóch kolejnych partiach rywalizacja miała bardzo jeszcze bardziej zacięty przebieg. W obu przypadkach zwycięzcę musiał wyłonić tie break. W drugiej odsłonie Przysiężny pokonał Lammonsa do 5. W 13 gemie trzeciego seta przewaga zawodnika z Dolnego Śląska była jeszcze bardziej wyraźna. Polak pozwolił zdobyć rywalowi tylko jeden punkt i po 140 minutach rywalizacji na korcie zwyciężył 4:6, 7:6 i 7:6.

O miejsce w głównej drabince zawodów w Numei Przysiężny zagra w niedzielę z rozstawionym z drugim numerem Alejandro Gonzalezem. Kolumbijczyk, który był już w pierwszej setce światowego rankingu, obecnie zajmuje w zestawieniu ATP 373. miejsce.

W przypadku awansu do gazy głównej challengera w Nowej Kaledonii, Przysiężny dołączy do Huberta Hurkacza. Wrocławianin (ATP 238) w pierwszej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Bradleyem Klahnem (ATP 214).