Złapali złodzieja z Wysokiej

Piotr Kaszuwara, GN | Utworzono: 22.12.2017, 15:35 | Zmodyfikowano: 22.12.2017, 15:35
A|A|A

fot. Radio RAM

W plecaku miał łom i siekierę, poruszał się rowerem - mówi Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej:

Złodziej grasował w Bielanach Wrocławskich, Wysokiej i Ślęzie. Na razie nie wiadomo, czy uda się odzyskać przedmioty, które zabrał z domów.

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja potwierdzała, że z jednego z domów jednorodzinnych, grasujący od kilku tygodni w okolicy rabuś lub rabusie, ukradli broń myśliwską.

W Wysokiej i Bielanach Wrocławskich bezkarnie od kilku tygodni grasował złodziej. Nie pomagały patrole połączonych policji z Kobierzyc, Wrocławia Krzyki i z Komendy Miejskiej. W okolicy okradziono już kilkadziesiąt domów. Z jednego z nich zginęła broń myśliwska przyznawał Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej:

Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami, a wójt Kobierzyc rozmawiał z Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu i w całej gminie zwiększono liczbę patroli poszukujących tajemniczych i nieznanych dotąd włamywaczy, potwierdza Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej:

Wójt Ryszard Pacholik po spotkaniu z szefem policji z Wrocławia:

 Na zdjęciach widać m.in. jeden z okradzionych domów - broń skradziono z innego miejsca.

W pierwszym kwartale 2018 roku w Kobierzycach ma powstać komisariat policji z prawdziwego zdarzenia, a niedługo ma być ogłoszony przetarg na gminny monitoring.

 

REKLAMA