Złodziej z Wysokiej wciąż działa. Niedawno ukradł... broń

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 19.12.2017, 16:50 | Zmodyfikowano: 19.12.2017, 16:50
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

W Wysokiej i Bielanach Wrocławskich bezkarnie od kilku tygodni grasuje złodziej. Nie pomagają patrole połączonych policji z Kobierzyc, Wrocławia Krzyki i z Komendy Miejskiej. W okolicy okradziono już kilkadziesiąt domów. Z jednego z nich zginęła broń myśliwska - przyznaje Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej:

Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami, a teraz wójt Kobierzyc rozmawiał z Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu i w całej gminie zwiększono liczbę patroli poszukujących tajemniczych i nieznanych dotąd włamywaczy, potwierdza Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej:
Wójt Ryszard Pacholik po spotkaniu z szefem policji z Wrocławia:
-Na zdjęciach widać m.in. jeden z okradzionych domów - broń skradziono z innego miejsca.
W pierwszym kwartale 2018 roku w Kobierzycach ma powstać komisariat policji z prawdziwego zdarzenia, a niedługo ma być ogłoszony przetarg na gminny monitoring:

Dziś bezpieczeństwa w całej gminie pilnuje zaledwie kilku policjantów. Funkcjonariuszom pomagają więc także okoliczni mieszkańcy, którzy na zasadzie straży sąsiedzkiej patrolują okolice:

Możliwe, że ten sam złodziej grasuje między innymi w Bielanach Wrocławskich, czy w Wysokiej od końca listopada. W okolicy w ciągu kilku tygodni okradziono już kilkadziesiąt domów. Do dziś nie udało się zatrzymać sprawcy.Funkcjonariusze przestrzegają, by nie interweniować samemu. Najlepiej od razu wybrać numer alarmowy 112.

Policja apeluje też o wzmożoną czujność sąsiedzką w okresie świąt i o informowanie służb o podejrzanie zachowujących się osobach lub obcych samochodach w okolicy naszego zamieszkania. Zwłaszcza, gdy np. wiemy o nieobecności ludzi z sąsiedniego domu.

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować