We Wrocławiu budują Rysia 126 - samochód inspirowany kultowym maluchem

Przemek Gałecki, GN | Utworzono: 03.12.2017, 14:58 | Zmodyfikowano: 03.12.2017, 14:58
A|A|A

360 centymetrów długości, tona wagi i wielka dawka emocji i wspomnień. We Wrocławiu powstaje nowy maluch. Inspirowany Fiatem 126p samochód ma być gotowy już w przyszłym roku. Budowa jest już bardzo zaawansowana - projektanci mają gotowe podwozie, zawieszenie. Rysia 126, bo tak nazywa się pojazd, będzie napędzał 140 konny silnik benzynowy.

Michał Koziołek, lider zespołu, wierzy, że projekt zakończy się sukcesem.


 
- Trzeba próbować, trzeba walczyć. Jest szansa, kiedy zajmują się tym pasjonaci, że z tego później coś wyjedzie. Nawet jeżeli to będzie jednostkowa produkcja w kilku sztukach - mówi Michał Koziołek. 

Dużo emocji zapewni także przeniesienie napędu - na tylną oś z możliwością 4x4. Michał Koziołek, lider projektu tłumaczy, ze teraz czas na nadwozie, które zostanie wykonane z włókna szklanego.

- Pewnie będzie jeszcze masa modyfikacji po drodze. Staramy się, żeby wizualnie przypominał stary model. Przednie lampy, lampy pod spodem, które symbolizują dawne kierunkowskazy, tylne słupki, który bardzo przypominają starego malucha - mówi konstruktor. 

Ale nowy maluch to nowoczesny i do tego ekstrawagancki samochód. Konstruktorzy, aby dokończyć projekt, prowadzą zbiórkę w internecie (link do zbiórki: TUTAJ).

W Polsce od kilkudziesięciu lat motoryzacja praktycznie nie istnieje, ale twórców to tylko mobilizuje:

- Pasja do tworzenia i to, że możemy. Możemy tworzyć i realizować szalone projekty i marzenia. To, że inni mówią, że nie możemy, wcale tak nie jest - dodaje Koziołek. 

Michał Koziołek to także konstruktor Nowej Warszawy – o projekcie wielokrotnie mówiliśmy na antenie Radia RAM – auto jest już praktycznie gotowe.

REKLAMA
To może Cię zainteresować