Dyrektor pogotowia we Wrocławiu odwołany ze stanowiska

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 30.11.2017, 14:01 | Zmodyfikowano: 30.11.2017, 14:01
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne, fot. Andrzej Owczarek

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektora w związku z zarzutami, jakie na nim ciążą. Wincenty M., wieloletni szef placówki jest podejrzany między innymi o doprowadzenie do stary ponad pół miliona złotych, nepotyzm, mobbing i tuszowanie śmierci pacjenta.

Wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji, ale prokurator wydał mu zakaz sprawowania funkcji kierowniczych. On sam deklarował rezygnację ze stanowiska, ale nie zrobił tego. Jak informuje rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski, dla zarządu województwa najważniejsze jest sprawne funkcjonowanie pogotowia ratunkowego jako służby niosącej mieszkańcom regionu pierwszą pomoc w ratowaniu życia i zdrowia.

Aby pogotowie prawidłowo wypełniało swoje zadania, administrowanie jednostką powierzone było zastępcom dyrektora, którzy są prawnie umocowani do pełnienia funkcji zarządczych do czasu powołania nowego dyrektora placówki. Jednocześnie w urzędzie marszałkowskim rozpoczęta została procedura konkursu na to stanowisko. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować