Biskup Aleppo podziękował za pomoc

Elżbieta Osowicz, el | Utworzono: 05.11.2017, 20:51 | Zmodyfikowano: 05.11.2017, 20:51
A|A|A

"Dzięki Wam czujemy, że nie jesteśmy sami" - mówił podczas mszy świętej we Wrocławiu biskup Georges Abou Khazen z Syrii. Duchowny przyjechał ze zniszczonego wojną Aleppo, aby podziękować za wsparcie w odbudowie tamtejszego szpitala. Podczas charytatywnej zbiórki zainicjowanej przez Metropolitę Wrocławskiego udało się zebrać ponad milion sto tysięcy złotych. Biskup dziękował nie tylko za pieniądze, ale także za wsparcie moralne. - Wiedząc, że jest jakiś brat czy siostra, który o mnie myśli, który się martwi, modli się za mnie, nie pozwala myśleć, że jesteśmy mniejszością opuszczoną przez wszystkich, ale pozwala czuć się, jako członkowie wielkiej rodziny, którą jest kościół. Dziękuję za to - podkreślał w czasie homilii biskup Georges Abou Khazen.


Wierni nie mieli wątpliwości, że trzeba pomagać potrzebującym w Syrii. - Bardzo szlachetny cel, wiadomo, każdy z nas stara się jakoś pomóc, ten co jest w stanie finansowo, to da na tacę, zrobi przelew, ten co nie jest w stanie, to wspiera modlitwą. Fajnie, że kościół się włącza, w czasie mszy było widać, że ta pomoc istnieje - mówił jeden z mężczyzn.


 


- Zbieraliśmy już na Aleppo kilkakrotnie, ludzie byli ofiarni, a myślę, że dzisiaj, kiedy ksiądz biskup dał takie świadectwo, to ta pomoc będzie jeszcze ofiarniejsza, jeszcze większa. Człowiek przyjechał stamtąd, opowiedział o potrzebach, podziękował za ofiarność, wtedy się serce bardziej otwiera - mówił ks. Czesław Majda, proboszcz parafii pod wezwanie Maksymiliana Kolbego.Biskup Aleppo wygłosił dziś jeszcze homilie w dwóch wrocławskich parafiach, między innymi w Katedrze pod wezwaniem. św. Jana Chrzciciela. Tam też o godz. 18.30 zaplanowano wielki finał akcji z koncertami. Mszy w Katedrze przewodniczył arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Po nabożeństwie, wraz z ks. Waldemarem Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wręczył symboliczny czek biskupowi Aleppo. Następnie odbył się koncert „W hołdzie męczennikom XXI w."REKLAMA