Uszyj jasia dla dzieci ze szpitala przy Borowskiej

Bartosz Synowiec | Utworzono: 02.11.2017, 13:11 | Zmodyfikowano: 02.11.2017, 13:11
A|A|A

Przy środkowym wejściu Alei Bielany na chętnych do włączenia się do akcji czekać będą maszyny do szycia, nici, a także kolorowe materiały. Wszystko to, by uszyć poszewki dla małych pacjentów. Każdy może być wspomóc akcję swoją pracą.

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Akcja powstała spontanicznie, kiedy w 2012 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek. Efekty akcji oraz radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. Dzięki akcji „Uszyj jasia” do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce trafiło już około 12 000 poszewek.

- Poszewek w szpitalu nie brakuje, ale jeśli dziecko leży na kolorowej, pięknej poszewce, która poprawia mu humor, to ma to wpływ na jakość leczenia - mówiła w studiu Radia RAM prof. Alicja Chybicka, która wraz z Joanną Michalik, również zaangażowaną w akcję, dziś nas odwiedziła:

REKLAMA

To może Cię zainteresować