„Szczęściarz” i „Praca” wygrywają 8. American Film Festival

Jan Pelczar | Utworzono: 29.10.2017, 19:30 | Zmodyfikowano: 29.10.2017, 19:30
A|A|A

zdj. AFF

Konkurs filmów fabularnych Spectrum wygrał film „Szczęściarz” Johna Carrolla Lyncha, z jedną z ostatnich ról słynnego aktora i muzyka Harry'ego Deana Stantona. Reżyserski debiut popularnego aktora zainspirowało życie i twórczość jednej z ikon kina niezależnego. – Harry Dean zagrał też główną rolę – opowiadał we Wrocławiu John Carroll Lynch. – Kiedy Harry się urodził, Hitler nie doszedł jeszcze do władzy w Niemczech. To niesamowite życie, przeżyć tak długi czas, chcieliśmy opowiedzieć m.in o zmianie świadomości, która się w tym czasie dokonała – zdradził w rozmowie w naszym studiu festiwalowym 

Był osiemnastoletnim żołnierzem marynarki wojennej, ze stanu, który nie słynął z tolerancji. Został kimś, kto był nawet ponad tolerancję. Tolerował inne style życia, nie tylko inną seksualność i cielesność. Akceptował każdego, nieważne kim ktoś był.

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ ZE ZWYCIĘZCĄ 8. AMERICAN FILM FESTIVAL, JOHNEM CARROLLEM LYNCHEM

zdj. BTW Photographers

Werdykt publiczności chwalili krytycy. Debiut reżyserski aktora Johna Carrolla Lyncha zachwycił m.in Jakuba Demiańczuka z „Dziennika Gazety Prawnej”. – To film, który jest opowieścią pełną ciepła, wdzięku i miłości do ludzi – powiedział w naszym studiu festiwalowym.

ROZMOWA Z JAKUBEM DEMIAŃCZUKIEM DO POSŁUCHANIA TUTAJ

W sekcji American Docs zwyciężył dokument „Praca” zrealizowany w więzieniu o zaostrzonym rygorze, w którym prowadzona jest niezwykła czterodniowa terapia dla ochotników. Biorą w niej udział także osadzeni.

Główna nagroda w konkursie Spectrum to 10, a w American Docs 5 tysięcy dolarów.

W nowym konkursie Ale Kino + wybrano trzy filmy, które głosami jurorów-kinomanów, trafią na ekrany telewizyjne. Będą to: „Złote wyjście”, „ Beach Rats” i „Mizogini”.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować