DRS stawia na Michalaka. Jednomyślna decyzja w sprawie kandydata na prezydenta

P. Kaszuwara, el | Utworzono: 28.10.2017, 22:37 | Zmodyfikowano: 28.10.2017, 22:37
A|A|A

W Dolnośląskim Centrum Filmowym zebrało się walne zgromadzenie tego stowarzyszenia. Decyzja zapadła jednogłośnie. Tuż po ogłoszeniu kandydatury, Jerzy Michalak mówił o potrzebnie debaty. - Chcę rozmawiać z każdym, już teraz zapraszam do rozmowy profesor Alicję Chybicką, na rozmowy o Wrocławiu. Profesor Chybicka, kandydat PO, zapowiedziała swoje starania o prezydenturę Wrocławia, ja również, a więc naturalne jest, że powinniśmy o tym Wrocławiu porozmawiać - podkreślał


Jerzy Michalak mówiąc o Wrocławiu zwraca uwagę między innymi na rozwiązywanie problemów komunikacyjnych oraz walkę ze smogiem. - Teraz potrzebujemy miasta kompaktowego, taniego, miasta, które nie rozlewa się i tym samym, nie wyklucza mieszkańców z obrzeży z korzystania z infrastruktury miejskiej. Potrzeba sprawnej komunikacji, dobrego planowania, tych wszystkich rzeczy, z którymi ludzie stykają się na co dzień. I to jest zadanie dla przyszłego prezydenta - wyliczał Jerzy Michalak.

Decyzja choć podjęta jednogłośnie, to jednak w cieniu sprzeciwu Rafała Dutkiewicza, jednego z liderów DRS oraz obecnego prezydenta miasta, który na dzisiejszej konwencji się nie pojawił, ponieważ przebywa w Bredzie. Swoje stanowisko Rafał Dutkiewicz przedstawił w trakcie przemówienia, które zostało pokazane na telebimie. - Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników konwencji Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, z którym jestem bardzo mocno związany. Dziś jestem w Bredzie, mieście partnerskim Wrocławia, gdzie uczestniczę w obchodach związanych z wyzwoleniem tego miasta przez generała Maczka. Chcę pozdrowić Jerzego Michalaka, z którym jestem serdecznie zaprzyjaźniony i którego kandydaturę, jako kandydata zarządu i DRS-u w wyborach w 2018 roku traktuję bardzo serio. Chciałbym powiedzieć, że będę dążyć w 2018 roku do tego, aby kandydata na prezydenta Wrocławia wystawiło środowisko jeszcze szersze, niż DRS. W debacie dotyczącej tego, kto będzie tym kandydatem, kandydatura Jerzego Michalaka będzie traktowana bardzo poważnie, chciałbym jednakowoż prosić, aby mój głos doradczy i moje opinie były traktowane równie serio - podkreślał Rafał DutkiewiczPrezydent uważa, że to poparcie powinno nastąpić w okolicach marca, a więc na wiosnę, nie wykluczając żadnych nazwisk, natomiast sama wypowiedź dzisiejsza mówi o dużym poparciu, czy dużej dozie zaufania dla Jurka Michalaka - ocenił marszałek Cezary Przybylski.Kandydatem PO na prezydenta Wrocławia jest Alicja Chybicka. PiS nie przedstawiło jeszcze swojego kandydata.

REKLAMA

To może Cię zainteresować