Grupa MoCarta ponownie we Wrocławiu. Tym razem z Przyjaciółmi

Radio RAM | Utworzono: 26.10.2017, 12:11 | Zmodyfikowano: 26.10.2017, 12:11
A|A|A

Od połowy lat 90. dostarczają rozrywkę na najwyższym poziomie. Wywołują uśmiech na twarzach największych malkontentów i przyprawiają o łzy wzruszenia prawdziwych twardzieli. Dobrze znana polskiej publiczności Grupa MoCarta wystąpi 12 listopada we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki na specjalnych koncertach. Na scenie pojawią się bowiem wyjątkowi goście, którzy towarzyszą zespołowi od 25 lat, m.in.: Zbigniew Zamachowski, Ireneusz Krosny, Artur Andrus oraz Adam Sztaba.

Wielu artystów, którzy święcili tryumfy w latach 90-tych, dawno już zeszło ze sceny, a niektórzy teraz próbują na nią wrócić. Legendarny zespół Ich Troje niech posłuży nam za przykład... 

Jednak nie Grupa MoCarta! Na ich długowieczność i sukces składają się dwa czynniki: życzliwość Publiczności i artystyczne przyjaźnie. Kwartet od początku swojej działalności bardzo chętnie nawiązywał współpracę z wieloma wykonawcami. Wspólne koncerty, godziny rozmów na próbach, w samochodzie czy w garderobie scementowały te relacje i przeobraziły je w przyjaźnie. Czas uczcić te wieloletnie znajomości!

Kogo zobaczymy i usłyszymy we Wrocławiu oprócz zespołu?

Ireneusz Krosny, mim z którym Grupa MoCarta występuje od wielu lat, jest nie tylko estradowym partnerem zespołu, ale także ich nieświadomym nauczycielem sztuki kabaretowej. 

Artur Andrus, któremu muzycy zawsze chętnie akompaniują, wspiera kwartet, udowadniając swoją twórczością, że jest wielu wrażliwych odbiorców, dla których warto występować. 

Adam Sztaba, polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Uwielbia występować z Grupą MoCarta. Oczywiście z wzajemnością.

Zbigniew Zamachowski, człowiek wielu talentów, zaprosił Grupę MoCarta na deski teatralne, by tam wspólnie muzykować. 

Swoją obecnością – ale wirtualną – koncert zaszczyci legendarny konferansjer Piotr Bałtroczyk wraz z grupą Mocarciątka. Dzięki nowym technologiom „zajrzy” do Narodowego Forum Muzyki Zbigniew Wodecki, który również był przyjacielem MoCarta i pierwotnie miał wystąpić we Wrocławiu. To właśnie jego osobie będzie dedykowana część wspomnieniowa występu.

Koncert "Grupa MoCarta i Przyjaciele" powstał, aby Państwo mogli choćby przez dwie godziny cieszyć się życzliwością i sympatią emanującą ze sceny. Każdy z Artystów podczas tego koncertu wykona ulubione utwory z własnego repertuaru, niektóre wspólnie z kwartetem. Grupa MoCarta również zagra to, co ma najlepszego. A wszystko w atmosferze przyjaźni, której nie da się ukryć.

12 listopada (niedziela), o godz. 18.00 i 20.45 do Narodowego Forum Muzyki przy Placu Wolności 1!

Bilety: kasa NFM oraz www.biletynakabarety.pl

REKLAMA