V. FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER – 14.10.2017

Radio RAM, Agnieszka Żulewska | Utworzono: 10.10.2017, 16:17 | Zmodyfikowano: 10.10.2017, 16:17
A|A|A

Ideą Festiwalu KULTURA BEZ BARIER jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego założenia i cele – by ci, którzy kulturę tworzą, chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać. Instytucje kultury – kina, teatry, galerie, muzea oraz wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń przygotowały wartościową i bogatą ofertę artystyczną – odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów.

PROGRAM
1. 11:00 (3-5 lat) i 13:00 (6-8 lat) | CYK CY RYK. Otwieramy Teatr
Warsztaty CYK-CY-RYK Otwieramy teatr! to zaproszenie do udziału w magicznej wyprawie do świata teatru. Na nowo odkryjemy dawne przedstawienia. Pozwolimy działać wyobraźni, wyostrzymy wszystkie zmysły. Zaangażujemy je w intymną praktykę badania teatralnej przeszłości, uruchamiania wspomnień. Te z kolei potraktujemy jako źródło inspiracji do stworzenia samodzielnej twórczości, damy wyraz spontanicznej autoekspresji. Do udziału w warsztatach szczególnie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku.

Warsztat VI: DRZWI DO PRZYGODY
Warsztat dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością słuchu.
Warsztat bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.teatrlalek.wroclaw.pl. Formularz jest aktywny od 9.09. do 13.09. 
Spaliście kiedyś pod gołym niebem, gdy nad głową migotało chyba tysiąc gwiazd? Pamiętacie, jak odbijały się w kubku herbaty i nadawały jej piękny, złoty kolor? Wszystkich wielbicieli szalonych eskapad zapraszamy do teatru! Zobaczymy, jak światło i ciemność zmienia rzeczywistość. Poznamy lalkowych bohaterów i wyruszymy z nimi w pełną przygód podróż. Może miniemy Rynek miłego kichnięcia albo zajrzymy do Studni spełnionych życzeń?
Warsztat inspirowany spektaklem „Porwanie w Tiuturlistanie” (1989) ze scenografią Adama Kiliana.

2. 12:00 i 14:00 | 9-24 miesiące | TUP TUP Pierwsze kroki w teatrze

TUP TUP to nowy cykl sensualnych warsztatów teatralnych, adresowany do dzieci w wieku od 9 do 24 miesięcy i ich rodziców. Zapraszamy najmłodszych w podróż stymulującą wszystkie zmysły, w podróż kojącą i bezpieczną. Inspirowaną najciekawszymi spektaklami nurtu inicjacyjnego oraz wyjątkowymi dziełami światowej sztuki dla dzieci, pobudzającą kreatywność i rozwijającą wyobraźnię. Do udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie najmłodszych zagrożonych niepełnosprawnością i ich bliskich.

WARSZTAT IV: O! KOSMICZNY RUCH!
Warsztat bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.teatrlalek.wroclaw.pl. Formularz jest aktywny od 9.09. do 13.09. 
Mama i tata to moja rakieta. Zabierają mnie w podróż, a przed nami wielki kosmos. Wokół okrągłe planety – okrągły ruch w górę i w dół. Delikatnie unoszę się nad ziemią. Wszechświat się kręci. A gdzie ja w nim jestem? Kosmos mojego ciała.

3. 16:00 | INTRO. Warsztaty do spektaklu PIEKŁO-NIEBO 
Warsztat bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.teatrlalek.wroclaw.pl. Formularz jest aktywny od 9.09. do 13.09. 
INTRO to warsztaty wprowadzające do spektaklu „Piekło-niebo” w reż. Jakuba Krofty dla widzów z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku.

Zapraszamy widzów z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku do Wrocławskiego Teatru Lalek, w którym wspólnie obejrzymy „Piekło-niebo” w reż. Jakuba Krofty. Podczas warsztatów widzowie z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku będą mieli możliwość wejścia na scenę, zapoznania się ze scenografią, kostiumami i rekwizytami do spektaklu. W drugiej części spotkania w samodzielnych działaniach z wykorzystaniem języka i narzędzi teatru poruszymy najbardziej interesujące kwestie, których dotyka spektakl oraz zastanowimy się nad jego formą i wykorzystywanymi środkami.

4. 16:00 | „NIETUZINKOWO” Spektakl Fundacji „Arka”
Wstęp wolny.

„Nietuzinkowo” to spektakl przygotowany przez mieszkańców wrocławskiej wspólnoty L’Arche, skupiającej osoby z niepełnosprawnością intelektualną pod opieką reżyserską Roberta Maniaka. Jest to opowieść o niezwykłym domu i jego nietuzinkowyh mieszkańcach. Zapraszamy publiczność do współtworzenia spektaklu, do radosnej zabawy. Zbudujemy dom, razem zasiądziemy do stołu. Spotkamy się w przestrzeni teatru, żeby się poznać, podzielić swoją wrażliwością, radością i przemyśleniami. A na koniec wyślemy w świat marzenia.

5. 16:00-17:00 | 18:00-18:30 | Ogród zmysłów
Wstęp wolny.

Ogród zmysłów to przestrzeń zabaw i doświadczeń sensorycznych. Zapraszamy do spotkania z niezwykłymi gośćmi Wrocławskiego Teatru Lalek, którzy podczas prezentacji przy stolikach edukacyjnych oraz warsztatów opowiedzą o świecie zmysłów i o tym, jak na co dzień funkcjonują osoby, dla których „cztery zmysły to w sam raz”.

6. 17:00 | PIEKŁO-NIEBO 7+ spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym 
bilety: u 20 zł, n 25 zł |rezerwacja: http://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/ lub telefonicznie 71 335 49 11/12

PIEKŁO - NIEBO w reżyserii Jakuba Krofty to baśniowe widowisko, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem.
Główna bohaterka, mama siedmioletniego Tadzia – miłośnikom muzyki klubowej znana jako DJ DAJE RADĘ - trafia do nieba. Szybko jednak uznaje, że jej czas na ziemi jeszcze się nie skończył i że za wszelką cenę musi wrócić na ziemię do swojego synka. W trakcie ucieczki z zaświatów poznaje diabła, który chciałby zostać człowiekiem, archanioła, który kiedyś był człowiekiem, oraz własnego tatę, który jest tylko połową człowieka.
Tę trochę wesołą, a trochę smutną historię opowiada nam Tadzio, który po odejściu mamy schował się w szafie i nie chce z niej wyjść. Wraz z nim przeżywamy stratę i próbujemy się z nią pogodzić.
PIEKŁO – NIEBO to spektakl o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia. A jednocześnie o kobiecej sile, buncie, niezgodzie na to, co przynosi nam los. I o tym, że matki zawsze DAJĄ RADĘ.


7. 18:30 | ZWIERZOGRÓD 8+| film z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym
Pokaz bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.teatrlalek.wroclaw.pl. Formularz jest aktywny od 9.09. do 13.09.
Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś - czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu...Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…

REKLAMA

To może Cię zainteresować