Marcin Robak piłkarzem września w Ekstraklasie!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 10.10.2017, 15:48 | Zmodyfikowano: 10.10.2017, 15:48
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Po raz pierwszy od października 2014 roku zawodnik Śląska Wrocław został wybrany Piłkarzem Miesiąca w Ekstraklasie! Wtedy statuetkę otrzymał Flavio Paixao.

Teraz bezkonkurencyjny był Marcin Robak, który wpisywał się na listę strzelców w każdym z czterech meczów. Dwukrotnie pokonywał bramkarzy Legii Warszawa i Górnika Zabrze, raz trafił do siatki Lecha Poznań i Sandecji Nowy Sącz.

Król strzelców Ekstraklasy 2013/14 i 2016/17 zebrał aż 9 głosów kapitanów pozostałych drużyn LOTTO Ekstraklasy, a także dwa głosy kibiców. Poza napastnikiem Śląska jedynym, który otrzymał więcej niż jeden głos w plebiscycie Ekstraklasy, Onet Sport, NC+, Przeglądu Sportowego i marki Aztorin jest Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze. Po jednym głosie od rywali otrzymali Bartosz Szeliga (Bruk-Bet), Dorde Cotra (Śląsk), Damian Kądzior (Górnik), Igor Angulo (Górnik) i Jakub Świerczok (Zagłębie).

Strzeleckie popisy Marcina Robaka będziecie mogli zobaczyć już w najbliższą sobotę. O 20:30 Śląsk podejmie Wisłę Kraków. Włodarze klubu mają nadzieje, że na trybuny zasiądzie ponad 30 tysięcy kibiców. Mecz wrocławskiej drużyny z Legią Warszawa oglądało 24 tysiące widzów. 22 tysiące fanów futbolu wybrało się natomiast na spotkanie z Lechem Poznań.

REKLAMA

To może Cię zainteresować