Pink-Up Girls w Alei Bielany - weekend walki z rakiem piersi na różowo

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 09.10.2017, 18:05 | Zmodyfikowano: 09.10.2017, 18:05
A|A|A

Wydarzenie PINK-UP GIRLS! organizowane jest w Alei Bielany z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Celem akcji jest zachęcenie kobiet do profilaktyki w zakresie choroby nowotworowej piersi. – Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Alei Bielany. – Różowa wstążka od lat jest symbolem walki z rakiem piersi, a pin-up girls nieodłącznie kojarzą się  z kobiecością, uśmiechem i radością życia. Dlatego wszystkie panie, które odwiedzą nasze centrum 14 i 15 października, będą miały szansę stać się PINK-UP GIRLS, czyli świadomymi, uśmiechniętymi i pewnymi siebie kobietami. 

Podczas eventu uczestniczki będą miały możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych oraz wzięcia udziału w ciekawych rozmowach z lekarzami, terapeutami, ekspertami i niezwykle silnymi kobietami. W specjalnie przygotowanej strefie pojawią się m.in. lekarz Magdalena Sitarska, Anna Jelenik – Prezes Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, a także goście specjalni – m.in. należąca do grona Boskich Matek Katarzyna Boodie. Boskie Matki to specjalny program opieki dla chorujących na nowotwór kobiet w ciąży, działający w ramach fundacji Rak’n’Roll. 

W ramach wydarzenia Aleja Bielany przygotowała także warsztaty brafittingu, czyli prawidłowego doboru biustonosza. Wyspecjalizowane brafitterki opowiedzą o rodzajach biustonoszy oraz pomogą dobrać jego rozmiar i fason.

Na uczestniczki paneli czekać będą upominki – różowe bandany, symbol prawdziwych pin-up girls, zdrowy poczęstunek i niespodzianka – kobiece lustro inspiracji. 

Akcja PINK-UP GIRLS! zaplanowana jest na 14 i 15 października, w godzinach 11.00-17.00. Więcej informacji oraz szczegółowy plan wydarzenia znajduje się tutaj.

REKLAMA