#PostawmyZosieNaNogi

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 09.10.2017, 15:19 | Zmodyfikowano: 09.10.2017, 15:19
A|A|A

10-miesięczna dziewczynka z Częstochowy zmaga się z chorobą, która zdarza się raz na ćwierć miliona przypadków. Zosia ma kompletnie zdeformowane nóżki. Uratować może ją tylko droga operacja.

- Na świecie jest szpital, która jako jedyny daje nam 100% gwarancji, że Zosia będzie chodzić! Że będzie żyć jak ZDROWE DZIECKO! To Paley Institute, klinika założona przez światowej sławy ortopedę dziecięcego, dr Dror’a Paleya. To tam leczy się dzieci z arcyrzadkimi wadami układu kostnego, w tym właśnie taką, jaką ma Zosia. Dr Paley jest pionierem w leczeniu tego typu wad na świecie. Efekty leczenia w klinice są zdumiewające, potrafią przywrócić nadzieję każdemu. Dzieci, gdzie indziej uznane za beznadziejne przypadki, skazane na amputację, chodzą, biegają, funkcjonują w pełni normalnie! - piszą rodzice dziewczynki.

- Udało nam się dostać na konsultację lekarską, gdy dr Paley był w Polsce w maju. Podjęliśmy najlepszą możliwą dla naszej córeczki decyzję. Okazało się, że arcyrzadka wada nóżek rozwinęła się u córeczki w sposób nietypowy, takiego przypadku jak Zosia nie ma prawdopodobnie jeszcze w żadnym medycznym podręczniku. Nie wystarczy bowiem sama wielogodzinna, wieloetapowa operacja rekonstrukcji nóżek, zwana SUPERANKLE, którą zrobi dr Paley. Konieczne są dodatkowe procedury - w lewej nóżce doktor będzie musiał połączyć chrząstki przy wykorzystaniu białka morfogenetycznego kości (BMP), wstrzykniętego w piszczel oraz w kość skokową. To zagwarantuje, że nie będzie nawrotów wady, które wymagałyby kolejnych operacji. Na dzień dzisiejszy ta metoda nie jest dostępna w Polsce. Zoperowanie Zosi gdzie indziej wiąże się z tym, że lewa nóżka nie będzie stabilna i najprawdopodobniej za kilka lat się złamie, a wtedy trzeba będzie całą procedurą zaczynać od początku!

Wiemy teraz, że wada Zosi jest zbyt skomplikowana, żeby leczyć ją gdziekolwiek indziej niż w miejscu, które wyznacza standardy tego typu leczenia i ma ogromne doświadczenie w operowaniu takich przypadków jak nasza córeczka! Opieka medyczna w USA należy jednak do najdroższych na świecie – operacja Zosi, rehabilitacja i pobyt w Paley Institute będzie kosztować ponad 160 tysięcy dolarów! To jednak cena za to, że za jednym razem naprawią nóżki Zosi, że nasza córka będzie chodzić, żyć jak zdrowe dziecko! Że będzie mogła wpaść w nasze ramiona, biegnąc ku nam z radosnym uśmiechem… Od spełniania tego marzenia, które jest dla nas wszystkim, dzieli nas Ocean Atlantycki i coś, co jest dla nas nieosiągalne - ogromna kwota…

O tym jak możecie pomóc więcej przeczytacie tutaj.

#PostawmyZosieNaNogi

REKLAMA