Agnieszka Wolny-Hamkało zaprasza na Festiwal Opowiadań

Bartosz Synowiec | Utworzono: 03.10.2017, 17:27 | Zmodyfikowano: 03.10.2017, 17:27
A|A|A

Na Dolnym Śląsku pojawi się wielu gości z Polski i ze świata. Wśród nich m.in. Jacek Hugo-Bader, Krzysztof Varga, Krisztina Toth, Sylwia Chutnik, Janusz Rudnicki, Kim Ae-ran, Wojciech Kuczok, Paulina Wilk i Dimitri Verhulst. Każdy z nich w najbliższy weekend w Teatrze Muzycznym Capitol przeczyta wrocławianom na żywo swoje opowiadanie, w przypadku gości zza granicy teksty będą tłumaczone symultanicznie. Wszystko w specyficznie zaaranżowanej przestrzeni pasującej do hasła tej edycji.

W tym roku nowością będzie spotkanie pisarzy z krytykami, którzy będą komentować na żywo prezentacje tekstów. Wśród komentatoarów m.in. Zofia Król, Grzegorz Jankowicz, Michał Nogaś czy Justyna Sobolewska. Oprócz czytania tekstów w językach oryginalnych w programie znajdą się rozmowy, projekcje filmowe, warsztaty dla księgarzy i promocja zbioru opowiadań Lucii Berlin. Pełny program wydarzeń można znaleźć TUTAJ.

W ramach festiwalu ukaże się kolejny numer czasopisma “Opowiadanie” pod redakcją dyrektorki programowej Agnieszki Wolny-Hamkało. Wśród autorów tekstów, nie tylko prozatorskich, między innymi Przemysław Czapliński, Dariusz Nowacki, Marcin Sendecki, Marta Podgórnik, Adam Wiedemann, Julia Fiedorczuk. Więcej o tym w rozmowie z Agnieszką Wolny-Hamkało:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować