Zaczarował Wrocław i... odkrył go na nowo [ZOBACZ]

Marek Zoellner, GN | Utworzono: 21.09.2017, 19:22 | Zmodyfikowano: 21.09.2017, 19:22
A|A|A

Zdjęcia: Kamil Pluta/Anonimus photos

Zanim przejdziemy do magii, najpierw jednak mały wstęp techniczny:

- Człowiek widzi świat w wąskim zakresie widma ok 400-750nm. Przerabiając aparat można uzyskać zakres czułości do 1100nm czy 1200nm - tłumaczy Radiu RAM Kamil Pluta. Efekty możecie podziwiać w naszej galerii.

Kamil używa dwóch aparatów - jeden jest z filtrem ok. 680nm, drugi 695n. To pozwala na uzyskanie efektu kolorowej podczerwieni.

-  Fotografią zajmuję się od dobrych kilkunastu lat, głównie krajobrazami, trochę też eksperymentuję z różnymi technikami. Z tego też powodu zainteresowałem się podczerwienią. Jest to stara gałąź fotografii, która z nastaniem ery cyfrowej uzyskała niezwykłe możliwości zapisu jak i obórki - mówi.

Jak dodaje, żeby uzyskać takie zdjęcia w dobrej jakości trzeba niestety przerobić aparat i niejako „poświecić” go tylko do tego celu.

- Efekty jednak są zdumiewające. To jest nie tylko zieleń, która staje się biała, ale również możliwość zajrzenia „dalej” przez zapylenia w kierunku horyzontu. Oczywiście technika ta ma również naukowe zastosowania, jednak na skupiam się na tych estetycznych niejako „odkrywając świat na nowo”.


REKLAMA

To może Cię zainteresować