King Ayisoba – gwiazda z Ghany zagra we Wrocławiu

Radio RAM | Utworzono: 20.09.2017, 12:50 | Zmodyfikowano: 20.09.2017, 12:50
A|A|A

fot. Jacob Crawfurd

King Ayisoba to artysta absolutnie fascynujący i charyzmatyczny. Nie tylko dzięki swojemu imponującemu wizerunkowi, ale również dzięki stylowi gry na kologo – niezależnie od tego, czy śpiewa w języku frafra, twi, czy we własnym łamanym angielskim w jego tekstach zawsze tkwi głębszy sens; Ayisoba to człowiek, który ma coś ważnego do przekazania. – Szczerość i naturalność artystów afrykańskich w zetknięciu z naszym konsumpcyjnym światem daje doświadczenie obcowania z czymś więcej, z pierwotną energią, którą artyści przywiozą do nas prosto z Ghany. To niemal doświadczenie szamańskiego rytuału, w którym afro-beatowy trans, śpiew wokalisty i naturalne dźwięki wydobywane przez afrykańskie instrumenty przeniosą nas do świata magicznego – zapowiada Marek Gluziński z Biura Wrocław 2016.

Za produkcję najnowszego krążka Ayisoby odpowiada sam Zea (Arnold de Boer z zespołu The Ex). Na płycie słychać elementy muzyki elektronicznej i hiplife'u (bardzo popularny ghański styl łączący lokalną muzykę highlife z hip-hopem), a także znamienitych gości. W utworze Dapagara pojawia się nigeryjski saksofonista Orlando Julius, a w Wine Lange jednostrunowe skrzypce gonju Sakuto Yongo przenoszą muzykę w inny wymiar. Nad kompozycją tytułową współpracowali ghański raper, M3nsa i legendarny producent reggae, Lee Scratch Perry.

Król z Ghany zagra we Wrocławiu z zespołem w składzie: Abaadongo Adontanga (taniec, wokal wspierający, dorgo), Ayuune Sulley (sinyaka, wokal wspierający), Gemeka Abobe Azure (bębny guluku i dundun), Ayamga Francis (bębny djembe i bemne). Wieczorowi z udziałem artystów z Ghany towarzyszyć będzie DJ’s party. Sala kameralna Impartu  zamieni się w klub taneczny, w którym tropikalne dźwięki zapewnią wrocławscy DJ-e specjalizujący się w afrykańskich rytmach: Czarny Latawiec i DJ Ryan R. 

fot. Nick Helderman

Więcej informacji: www.wroclaw2016.pl

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować