Niezawodny Marcin Robak. Śląsk zremisował w Zabrzu z Górnikiem

Gregor Niegowski, el | Utworzono: 17.09.2017, 00:33 | Zmodyfikowano: 17.09.2017, 00:33

Fot: slaskwroclaw.pl

To spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Śląska. Mocny na własnym boisku Górnik dominował od pierwszych minut. Swoją szansę już w 25. minucie wykorzystał Hiszpan Angulo. Lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy wykazał się sprytem w polu karnym i dopadł najszybciej do piłki i wpakował ją do siatki.

Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0, a to dlatego, że świetnie między słupkami spisywał się Jakub Wrąbel.

Po zmianie stron gra była już bardziej wyrównana. Sporo ożywienia z przodu dał, wprowadzony za Arkadiusza Piecha, Jakub Kosecki. Szczęście do Śląska uśmiechnęło się w 58. minucie. Obrońca Górnika niefortunnie interweniował we własnym polu karnym i odbił piłkę ręką. Dzięki powtórce wideo sędzia miał stuprocentową pewność i podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Marcin Robak.

Podrażniony Górnik atakował i znalazł drogę do siatki już niecały kwadrans później. Kądzior z rożnego zagrał na głowę Wieteski i obrońca Górnika bez problemu pokonał Wrąbla.

Śląsk nie poddał się i w 83. minucie zapewnił sobie cenny punkt. Dośrodkowanie Cotry, piłka w polu karnym spada pod nogi Robaka, a ten dopełnia formalności i po raz 6. w sezonie trafia do siatki rywali.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)