Będą dyskutować z mieszkańcami o uchwałach antysmogowych

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 13.09.2017, 14:04 | Zmodyfikowano: 13.09.2017, 14:04
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

We Wrocławiu ruszają konsultacje w sprawie uchwały antysmogowej. Już pod koniec września w czterech liceach w mieście odbędą się spotkania z mieszkańcami, którzy będą mogli sami wypowiedzieć się na temat zmian oraz zaproponować własne pomysły i zadawać pytania.

- Być może trochę się pokłócimy o tę uchwałę, ale - mam nadzieję - ostatecznie uda się wypracować kompromis, który zadowoli jak największą liczbę osób - mówi członek zarządu województwa Jerzy Michalak:

TUTAJ ZOBACZYSZ UCHWAŁY ANTYSMOGOWE DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

- Działy wszyscy jako jedna drużyna. Zapraszamy na konsultacje 19, 21, 22 i 25 września od godz. 17 - mówi wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka.

Konsultacje zorganizowane będą w liceach numer 6, 7, 11 i 14. Po zakończeniu spotkań z mieszkańcami, uchwały antysmogowe będą przyjmować wojewódzcy radni. Sesja sejmiku poświęcona temu tematowi planowana jest na listopad.

Uchwały antysmogowe dla Dolnego Śląska są ambitne - zakładają m.in. zakaz całkowity palenia węglem i drewnem we Wrocławiu oraz w miejscowościach uzdrowiskowych od roku 2024.

Są rzeczy, których nawet w wyniku konsultacji nie można zmienić. Jeśli te konsultacje wskazują jednak na to, że trzeba o dwa lata wydłużyć czas wymiany pieca to, moim zdaniem, sejmik województwa powinien na to pójść - mówił niedawno na naszej antenie marszałek Cezary Przybylski (ZOBACZ WIĘCEJ) dodając, że wypadku kominków być może pojawi się zapis mówiący o okazyjnym  spalanie drewna.

REKLAMA

To może Cię zainteresować