Historyczna i duchowa podróż przy Półce z Książkami

Anna Fluder | Utworzono: 13.09.2017, 07:20 | Zmodyfikowano: 13.09.2017, 07:20
A|A|A

Tomasz Kryszczyński – psycholog, podróżnik, autor książki "Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, Ludzie". Od lat zajmuje się praktyką medytacyjną. W różnych klasztorach buddyjskich spędził łącznie kilkanaście miesięcy, badając i doświadczając osobiście życia we wspólnotach monastycznych.  Jest nauczycielem MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction – Redukcja stresu oparta na uważności) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy – Terapia kognitywna oparta na uważności). Na naszą Półkę z Książkami odstawił dwie biografie historyczne Simona Sebaga Montefiorego, ale poprosiliśmy też o przybliżenie nam książki "Wgląd".


ROMANOWOWIE 1613-1918. Simon Sebag Montefiore

Byli najpotężniejszą dynastią czasów nowożytnych. Zbudowali imperium, w którym polityka i ich życie prywatne przenikały się nawzajem. Romanowowie, saga o życiu dwudziestu carów i caryc, to pasjonująca historia spisków pałacowych, zdrad, zbrodni, błyskotliwych zwycięstw, upokarzających klęsk, geniuszu i szaleństwa. A także romansów, mariaży, seksualnych ekscesów, bajecznych bogactw i wielkich tragedii. Punktem kulminacyjnym Romanowów jest nowy portret cara Mikołaja II i jego żony Aleksandry oraz makabryczna zbrodnia na całej rodzinie carskiej w 1918 roku.

 

Jerozolima. Biografia. Simon Sebag Montefiore

Pasjonująca opowieść o Jerozolimie na tle wojen, powstań i losów jej królów, cesarzy, zdobywców oraz proroków, świętych, pisarzy, poetów, którzy tworzyli, burzyli, odbudowywali i spisywali dzieje Świętego Miasta. Od króla Dawida, Salomona, Heroda do Ariela Szarona; od Abrahama do Jezusa i Mahometa; od Józefa Flawiusza do Amosa Oza; od narodzin judaizmu, chrześcijaństwa i islamu do konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

 

Wgląd. Buddyzm, Tajlandia, Ludzie. Tomasz Kryszczyński

Na koniec książka napisana przez naszego gościa.  Fascynująca, osobista relacja z podróży i życia w buddyjskich klasztorach w Tajlandii. Opisująca bezpośrednie doświadczenie praktyki duchowej, której korzenie sięgają tysięcy lat. Przedstawiająca współczesny i dawny buddyzm, współczesną i dawną Tajlandię.
To niezbędna lektura dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać buddyzm, Tajlandię i jej mieszkańców. Dla praktykujących medytację i podróżujących do Azji Południowo-Wschodniej.
Autor podpowiada też jaka pora roku jest najbardziej sprzyjającą podróży do Tajlandii.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować