III OGÓLNOPOLSKI ZLOT CARGO BIKE WROCŁAW 2017

Radio RAM | Utworzono: 07.09.2017, 10:21 | Zmodyfikowano: 07.09.2017, 10:21
A|A|A

W momencie ekspansji motoryzacji, rower transportowy został trochę zapomniany. Dopiero w latach 80. XX wieku wrócił na drogi, a dziś przeżywa renesans i coraz częściej pojawia się na ścieżkach rowerowych. Obecnie rower cargo jest wykorzystywany na różne sposoby, jako pojazd transportowy, lodziarnie, mini kawiarnie, a nawet jako jeżdżące biblioteki. W rowerze cargo można przewozić wszystko, co tylko sobie wymarzymy: codzienne zakupy, meble, choinkę świąteczną, pasażerów małych i dużych, ekwipunek na biwak, piknik itd. itp.

W Polsce rowery te jeszcze nie są tak często spotykane, jak np. w Kopenhadze, ale jest ich coraz więcej. W Polsce od 2015 roku organizowany jest ogólnopolski zlot rowerów cargo. Pierwszy odbył się w Warszawie, drugi w Krakowie a w tym roku Wrocławscy Kurierzy Rowerowi i Cargo Bike Wrocław ma przyjemność organizować zlot we Wrocławiu. Jesteśmy rowerowymi aktywistami, którzy od lat zmieniają rowerowy Wrocław. Organizowaliśmy wiele imprez rowerowych, takich jak Mistrzostwa Polski Kurierów Rowerowych czy pierwsze alleycaty. Obecnie pasjonujemy się rowerami transportowymi, które stanowią idealną alternatywę dla samochodu w mieście dla każdej rodziny.

Sami dowozimy dzieci do szkół i przedszkoli i wykorzystujemy go w pracy zawodowej i wierzymy w pozytywną zmianę na naszych zakorkowanych ulicach. Dysponujemy wieloletnim doświadczenie w organizacji imprez rowerowych, które z sukcesem zmieniały oblicze rowerowego Wrocławia oraz promowania nowych rozwiązań dla zrównoważonego transportu w mieście. Od lat współpracujemy z rowerowymi organizacjami takimi jak WIR, Oficer Rowerowy, Bike Days, ostatnio DFR. Zapewniamy rowery cargo do użytku uczestników imprezy, a także dla zainteresowanych jazdami próbnymi - po jej zakończeniu, oraz służymy swoim doświadczeniem w wykorzystaniu rowerów cargo.

Celem Zlotu jest integrowanie społeczności rowerowej, zwłaszcza tej jeżdżącej na rowerach transportowych, oraz szerzenie wiedzy o tychże rowerach, by zachęcać, jak najwięcej osób mieszkających w mieście do korzystania z nich. Jako grupa wrażliwa na tematy ekologiczne podkreślamy, że rowery cargo to idealna alternatywa dla samochodów i jeden z filarów zrównoważonego transportu. Na rodzinnym pikniku, na Wyspie Słodowej chcemy pokazać jak największej ilości mieszkańców, jak można wykorzystywać rowery cargo, gdzie można je zakupić, każdy uczestnik pikniku będzie mógł bezpłatnie wypróbować jak jeździ się na różnych modelach tych rowerów. Drugi dzień zlotu będzie mniej rozrywkowy i skupimy się na omówieniu strategii rozpowszechniania tematu cargo w Polsce.

REKLAMA

To może Cię zainteresować