Rozpoczyna się 52. Festiwal Wratislavia Cantans

Krzysztof Majewski | Utworzono: 07.09.2017, 08:10 | Zmodyfikowano: 07.09.2017, 08:10
A|A|A

- Te zagrają pierwsze skrzypce otwierając i zamykając festiwal. Mimo, że to już 52 lata to nadal w centrum jest ludzki głos, a to daje duże możliwości prezentowania muzyki - mówi Andrzej Kosendiak, dyrektor festiwalu.

Podczas festiwalu będą wykonywane dzieła Monteverdiego, w tym m.in. „Vespro della Beata Vergine”. W programie także wykonania dzieł Georga Philippa Telemanna – z okazji przypadającej w tym roku 250. rocznicy śmierci tego kompozytora. Melomani będą mieli okazję wysłuchać m.in. jego „Pasji” do libretta Bartholda Heinricha Brockesa. W programie festiwalu znalazły się też „Widma” Stanisława Moniuszki, jest to widowisko sceniczne łączące muzykę ze scenami z mickiewiczowskich „Dziadów”.

- W programie dwie opery - Montiverdi na otwarcie, Mozart na zamknięcie festiwalu. Do tego wybitni soliści, a także - oczywiście zespół NFM - Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Marzeny Diakun, a także Orkiestra Barokowa prowadzona przez Andrzeja Kosendiaka. Ważną rolę do zagrania mają też budynki - mówi dyrektor programowy Giovanni Antonini.

- Narodowe Forum Muzyki jest absolutnie wyjątkowe. Myślę, że macie tutaj prawdziwy skarb we Wrocławiu. Wszyscy artyści, którzy przyjeżdżają są pod wielkim wrażeniem. Akustyka jest perfekcyjna, myślę, że nawet magiczna  - podkreśla Antonioni.

Wydarzenia odbędą się też: w kościele Marii Magdaleny, Uniwersyteckim, Św. Krzyża i Ratuszu. Festiwal rozpocznie się 7, a zakończy się 17 września wykonaniem opery Mozarta „Łaskawość Tytusa”.  
Specjalnej relacji posłuchacie w czwartek na antenie Radia RAM.

REKLAMA

To może Cię zainteresować