Wrocław: Są pieniądze na remont ratusza na Brochowie

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 06.09.2017, 20:13 | Zmodyfikowano: 06.09.2017, 20:13
A|A|A

Fot. Rada Osiedla Brochów

Mieszkańcy od wielu lat zabiegali o przywrócenie budynku do użytku. Jak mówi przewodniczący Rady Osiedla Marek Sadowski, w porozumieniu z miastem uda się zrealizować marzenia o tym, żeby wróciło tam życie.

- Będzie pełnił zawsze funkcje społeczne, ale na początek będzie domem opieki dziennej dla seniorów. 


Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił już przetarg na przebudowę, rozbudowę i remont budynku wraz z zagospodarowaniem terenu, dla potrzeb utworzenia Dziennych Domów Pomocy. Ma tam powstać 60 miejsc. Inwestycja pochłonie prawie 5 milionów złotych.

Od dawna trwały starania o przejęcie budynku od kolei, kilka lat temu miastu udało się kupić obiekt, a teraz udało się zdobyć fundusze na rozpoczęcie prac - tłumaczy przewodniczący Rady Osiedla Brochów Marek Sadowski.

- Został ogłoszony przetarg na stworzenie tego ośrodka. Trzeba zrobić prawie wszystko bo budynek został zdewastowany.

Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na przeprowadzenie remontu. Do zrobienia jest między innymi elewacja, dach, instalacje wewnętrzne i przyłączenie budynku do ogrzewania miejskiego. W środku powstaną sale zajęć czy pomieszczenia kuchenne. Na zewnątrz od strony ogrodu planuje się uporządkowanie małej architektury, altanę i plenerową siłownię.

REKLAMA

To może Cię zainteresować