Klub Realizatorów Filmowych zaprasza na darmowe pokazy filmowe

Bartosz Synowiec | Utworzono: 05.09.2017, 14:20 | Zmodyfikowano: 05.09.2017, 14:20
A|A|A

Filmowe spotkania w Firleju odbywają się od 2014 roku. Organizowane są przez Klub Realizatorów Filmowych - nieformalną inicjatywę, która dąży do zetknięcia ze sobą ludzi, wyrażających siebie poprzez film. Mogą to być zarówno ludzie młodzi, jak i starzy, amatorzy i fachowcy, samodzielni zapaleńcy i ci działający w grupach.

Amatorskie kino po przerwie wakacyjnej będzie można oglądać we Wrocławiu w każdy pierwszy wtorek miesiąca.  Start cyklu 5 września. Pierwszy pokaz będzie poświęcony różnym obliczom filmu dokumentalnego. Wstęp wolny!

PROGRAM

1. „Nastała światłość” - Marek Hajduk (18 min.)
Radek wraz ze swoim przyjacielem Markiem wyruszają w podróż w Bieszczady z przeświadczeniem, że to co wydarzy się podczas ich wyprawy będzie przygotowane przez Boga.

2. „Festiwal” - Jakub Gryzowski (23 min.)
W niewielkiej wsi koło Jeleniej Góry odbywa się tajemniczy festiwal. Film portretuje jego uczestników, zdając relację z 10. edycji tej niezwykłej imprezy.

3. „4 lata w farbie” - Aleksander Borto (48 min.)
Film o plastycznej twórczości Aleksandra Borto. Pojawiają się w nim także inni artyści (np. Człowiek-drzewo). Odwiedzamy: Frieze Art - olbrzymi londyńskie targi sztuki, Slot Art Festiwal oraz wiele innych miejsc.

4. Kącik Pawła Janickiego (15 min.)
Paweł Janicki (WRO ART CENTER) - poszerza horyzonty, rozsadza formułę oraz schematy myśli filmowej. Czym zaskoczy nas tym razem?

Po seansie rozmowę w twórcami poprowadzi Oskar Staniszewski.

W studiu Radia RAM o inicjatywie rozmawialiśmy z Jakubem Gryzowskim z Klubu Realizatorów Filmowych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować