Wrocław: Chcą remontu zaniedbanych podwórek

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 04.09.2017, 09:27 | Zmodyfikowano: 04.09.2017, 09:27
A|A|A

Chcą, by miasto wyremontowało więcej podwórek we Wrocławiu. Rada Osiedla Powstańców Śląskich napisała list do Zarządu Zasobu Komunalnego z prośbą o uwzględnienie w najbliższych planach miasta większej liczby podwórek do rewitalizacji. Chodzi między innymi o place przy ulicy Wandy, Spadochroniarzy, Radosnej czy Sztabowej - mówi Krzysztof Bielański z rady osiedla.

- Wyliczyliśmy około 18 podwórek, które wymagają zmian, bo są mocno zaniedbane. Od 30 lat nie pamiętam żadnych większych remontów. W głównej mierze chodzi o o oświetlenie i utwardzenie terenu. Są podwórka, których mieszkańcy, w deszczowe dni,  by wyrzucić śmieci zakładają kalosze - mówi Krzysztof Bielański.

 

Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że pracy jest wiele:

 

Jak mówi Patrycja Grzesik z wrocławskiego ZZK, na razie prace ruszą na dwóch podwórkach: przy Powstańców Śląskich oraz przy Hallera. - Na więcej na razie w kasie miejskiej nie ma pieniędzy, mamy mocno ograniczony budżet - wyjaśnia:

 

ZZK na rewitalizację i zagospodarowanie wnętrz podwórzowych na terenie miasta w 2017 roku zamierza przeznaczyć kwotę ok. 4,5 mln zł. Całkowita kwota łącznie z WBO oraz Programem Rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego i Odrzańskiego to ok. 10 mln. Jeszcze w tym roku mają ruszyć remonty dwóch podwórek w okolicy Powstańców Śląskich. Łącznie do końca 2018 roku, miasto ma odnowić 15 miejsc na terenie całego miasta. TUTAJ sprawdzicie, gdzie.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować