W sobotę narodowe czytanie „Wesela”

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 31.08.2017, 23:46 | Zmodyfikowano: 31.08.2017, 23:46
A|A|A

Już po raz piąty w całej Polsce, również na Dolnym Śląsku, znane osoby będą na głos czytać dzieło klasyka polskiej literatury. W poprzednich latach czytaliśmy już "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, Trylogię - Henryka Sienkiewicza czy "Quo Vadis". W tym roku będzie to dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".


Do akcji Narodowego Czytania włącza się także stolica Dolnego Śląska –, mówi Katarzyna Janusik z Wrocławskiego Domu Literatury. Początek Narodowego Czytania we Wrocławiu już w sobotę o godzinie 10.30 w Ogrodzie Botanicznym. Od godz. 12.00 czytanie rozpocznie się w Ossolineum. O godz. 13.30, w Muzeum Narodowym, scenę 24. aktu I będzie czytał  wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak. "Wesele" będzie można usłyszeć także w Sobótce. Tam Narodowe Czytanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Rynku.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz "Lalkę" Bolesława Prusa.

REKLAMA

To może Cię zainteresować