Wysoko na "Półkę z książkami" trafiły reportaże

Anna Fluder | Utworzono: 28.08.2017, 15:34 | Zmodyfikowano: 28.08.2017, 15:34
A|A|A

Laryssa Kowalczyk, dziennikarka i mama z wyboru, dla dzieci z różnych stron świata. Od wielu lat związana z projektem Brave Kids, wieloletnia koordynatorka rodzin goszczących. Jak mówi, jej dzieci są rozsypane po świecie, bo chociaż mówią innymi językami i mają różne kolory skóry, po wizycie w jej domu pozostaje ich mamą, bo tak chcą się do niej zwracać, a jej serce za nimi tęskni. 

Na naszą wkacyjną "Połkę z książkami" odstawia przede wszystkim historie prawdziwe, bo dobrą i ciekawą  literaturę faktu ceni najwyżej.
 

 Na początek reportaże, na koniec wrocławski kryminał.

 

 "Polak sprzeda zmysły", Oprzędek Konrad

Mariusz Szczygieł o tej książce napisał tak: Wreszcie możemy zobaczyć siebie! Nie ma o Polsce takich książek jak debiut Konrada Oprzędka. Wariackich, ale pogodnych. Smutnych, ale nie przygnębiających.

Laryssa także jest już po tej lekturze i jako godną polecenia odstawia na naszą półkę z dobrą literaturą :

 


"Szarlotka Lenina i inne sekrety kuchni radzieckiej", Anya von Bremzen

W porywających wspomnieniach Anya von Bremzen odtwarza siedem dekad sowieckiego życia przez pryzmat gotowania i jedzenia, rekonstruuje też wzruszającą historię rodzinną, obejmującą trzy pokolenia.

 "Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych", Michael Booth

Kraje skandynawskie są ojczyznami najszczęśliwszych ludzi na świecie. Nie zmieniają tego nadzwyczaj wysokie podatki, jakie płacą Norwegowie, problemy z alkoholem Finów, ani chłodne stosunki Szwedów z sąsiadami. Co decyduje o zadowoleniu społecznym w państwach nordyckich?

"Warkot",  Jarosław Rybski

Początek lat 50. Funkcjonariuszom milicji i ubecji sen z powiek spędza bestialski morderca pozostawiający makabryczny szlak zwłok pozbawionych krwi. Na dodatek tajemnicza sekta poszukuje w mieście relikwii zaginionej podczas wojny.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować