KoktajLOVE piątki z Radiem RAM - jesień pełna atrakcji!

Radio RAM | Utworzono: 23.08.2017, 20:28 | Zmodyfikowano: 23.08.2017, 20:28
A|A|A

fot. Iwona Diakowska

Będzie co robić jesienią we Wrocławiu!!! Co oglądać, czego słuchać. Dzisiejszy "KoktajLOVE'y piątek..." poświęciliśmy wszystkiemu, co będzie się dziać w naszym mieście już w najbliższych dniach i nadchodzących miesiącach.

fot.Adam Dziura

Już 27 sierpnia Opera Wrocławska zawita  z "Halką" w reżyserii Laco Adamika do Kudowy Zdroju na 55. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski. 17 września w gmachu Opery finał 52. edycji festiwalu "Wratislavia Cantans". Podczas wyjątkowego wieczoru festiwalu Wratislavia Cantans Mozartowska "La clemenza di Tito" (Łaskawość Tytusa) zabrzmi w wykonaniu międzynarodowego grona solistów, którym towarzyszyć będą Orkiestra i Chór MusicAeterna. A oficjalne otwarcie sezonu 2017/2018 nastąpi 21 września. Wrocławskiej publiczności zaprezentowany zostanie "Borys Godunow" z udziałem gwiazdy Teatru BalszojMikhaila Kazakova. A potem? Aż 12 premier, najbliższa 14 pażdziernika - "Fidelio" Beethovena. Listopad to "Krakowiacy i Górale" i "Immanuel Kant". Ten ostatni spektak na razie owiany jest tajemnicą, muzykę do niego pisze Leszek Możdżer. A co jeszcze?

 

O tych wszystkich wydarzeniach opowiadał dyrektor Opery Wrocławskiej, Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Herbie Hancock jest oczywiście największą gwiazdą, jaka pojawi się tej jesieni w Narodowym Forum Muzyki - koncert 26.11. ale bilety już wyprzedane:( - co wcale nie oznacza, że poza jego występem niewiele bedzie się działo. Niedawno polecaliśmy na naszej stronie występ Cecile McLorin Salvant. Intersujących wydarzeń będzie jesze sporo, a o wszystkich opowiedział u nas dyrektor arystyczny "Jazztopadu" Piotr Turkiewicz.

Tak jest, kiedy nie patrzysz - duchy rządzą w "Capitolu"... A kiedy patrzysz - no właśnie: "Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami" powraca na afisz już we wrześniu. Ale uwagę skupiają premiery. Pierwsza na nowej Scenie Restauracja odbędzie się 14 września - spektakl/koncert "Tu mówi Elektra" jest fantazją na temat przyszłości, która nie jest żadną fantazją. Przestrzeń spektaklu tworzą premierowe kompozycje Karoliny Micuły i Dariusza Jackowskiego do tekstów Marzeny Sadochy oraz prace malarskie Doroty Pawiłowskiej. Trudny temat - przemoc wobec kobiet.

 Uwaga!!!  Z nowym sezonem zmienia się sposób sprzedaży biletów w Capitolu. I nie będzie juz podowód do takich narzekań, jak to na początku drugiej części rozmowy:

Dalej tegoroczna premiera na Dużej Scenie – 14 października. Szekspirowski "Makbet" w autorskiej, chciałoby się powiedzieć,  (adaptacja, scenografia, kostiumy i reżyseria) inscenizacji  Agaty Dudy-Gracz z muzyką Mai Kleszcz i Wojciecha Krzaka. O tych i innych - sprawdźcie, słuchając dźwięków, jakich:) -  wydarzeniach na Capitolowych scenach rozmawialiśmy z dyrektorem Konradem Imielą.

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków juz po raz ósmy! Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 września. Najpierw, tradycyjnie na Rynku, Wielka Parada Krasnoludków. Potem szybko do Ogrodu Staromiejskiego, który zamieni się w Wielką Wioskę Krasnoludków. To będzie okazja do tego, aby obserwować, jak powstaje krasnalowe graffiti, czy nauczyć się, jak z kawałka drewna czy z gąbki zrobić fantastyczne zabawki. Wielbicieli naszych skrzatów czeka nie lada atrakcja. Rzeźbiarze pokażą bowiem, jak powstają wrocławskie krasnoludki. Nie możecie usiedzieć w miejscu? To specjalnie dla Was przygotowano Krasnalową Strefę Kuglarstwa, a w niej nauka żonglowania, akrobacji i cyrkowych trików. Teatr UKŁAD FORMALNY w sobotę zaprezentuje trzy premierowe spektakle: „Rowerowe esy floresy” , „Na migi” i „Między innymi”. Wszystkie w języku migowym. No bo nasze krasnoludki za wiele nie mówią. W niedzielę Krasnoludkowy Poranek Literatury!  Dwie nowości. We Wrocławskim Teatrze Lalek wystąpi kabaret Hrabi (wstęp płatny). A Ogród Staromiejski zamieni się w… dyskotekę. Cichą. Bo to Krasnalowe Silent Disco. Za pan brat z krasnalami u nas Ewelina Bartoszewska-Kman z Działu Mediów Społecznościowych Urzędu Miasta .

CORONA SUNSETS SESSION. No tak. Mamy największą plażę miejską w całej Polsce - warto wieczorami ja zapełniać muzyką. Za konsoletą  DJe – Bass Astral & Igo, Rubin Robi Raban, DJ Vader oraz Rob Dee. Oprócz muzyki i atmosfery mamy w zanadrzu mnóstwo niespodzianek. Będziecie mieli okazję między innymi zrobić sobie unikalne selfie Instaxem, poćwiczyć ewolucje na trickboardzie, czy wziąć udział w kultowym Lime Ritual z Coroną w roli głównej. To wszystko już w najbliższą sobotę od godziny 16.00. A imprezę rozkręcać będzie w "KoktajLOVE'ym piątku z Radiem RAM" Hanna Bobak z HotSpot.

Studio KoktajLOV'YCH Piątków Radia RAM w sierpniu gościło w piątki w  "Korba Kuchnia" przy ulicy św.Mikołaja 18/20.

 

 

 .

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować