Rozpoczął się długo wyczekiwany remont boiska na Muchoborze

Kamila Januszko, el | Utworzono: 05.08.2017, 18:04 | Zmodyfikowano: 05.08.2017, 18:04
A|A|A

Do końca wakacji zostanie odnowiona murawa, dookoła boiska powstanie bieżnia, zainstalowane będą piłkochwyty i nowe ogrodzenie oraz doprowadzony zostanie prąd.

Lider projektu i radny osiedlowy, Tomasz Kucharski, jest jednocześnie prezesem klubu sportowego Sporting Wrocław, któremu miasto użycza teren, w zamian za jego utrzymywanie. Mieszkańcy cieszą się więc z remontu, ale i niepokoją, że będą mieć w związku treningami i meczami ograniczony dostęp do tego miejsca. - Na razie boisko jest wyłączone  z użytkowania, w związku z tym nie bardzo nas cieszy, nie możemy się rozłożyć z kocem i popiknikować. W dalszej perspektywie myślę, że ta nawierzchnia do biegania to będzie dobra inwestycja i na pewno nam posłuży - mówi jedna z mieszkanek. - Chciałbym zobaczyć jasno określone reguły, bo to mi da komfort psychiczny, iż faktycznie będzie ten teren z przeznaczeniem dla wszystkich, a nie dla określonej grupy - dodaje inny z mieszkańców okolicy.

- Nie będzie ograniczeń, będzie więcej elementów i możliwości do tego, żeby jeszcze więcej osób przekonać do spędzania tutaj wolnego czasu. Te siatki, które będą odgradzać boisko piłkarskie od reszty terenu spowodują, że nie będzie to uciążliwe i na tej reszcie terenu też będzie można fajnie spędzać wolny czas - uspokaja Tomasz Kucharski, lider projektu i radny osiedlowy.

Kolejne etapy prac, w tym budowa boisk do koszykówki i siatkówki plażowej, nowe trybuny i kilkanaście miejsc parkingowych, zostały już zgłoszone do tegorocznej edycji WBO. Wyniki poznamy jesienią.

REKLAMA

To może Cię zainteresować