Strefa Kina Radia RAM na otwarcie Nowych Horyzontów

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 02.08.2017, 01:33 | Zmodyfikowano: 02.08.2017, 01:33
A|A|A

Kino Nowe Horyzonty zaprosiło tym razem na aż cztery filmy otwarcia. Oficjalną galę poprzedził premierowy seans filmu Francois Ozona „Podwójny kochanek”. Uroczyste otwarcie Nowych Horyzontów poprowadził autor Strefy Kina, Jan Pelczar. Wcześniej dziennikarz Radia RAM był gospodarzem programu ze studia festiwalowego.

Na parterze kina w studiu Radia RAM gościli organizatorzy i bohaterowie tegorocznych Nowych Horyzontów. Zaczęliśmy od spotkania z Marcinem Pieńkowskim, nowym dyrektorem artystycznym festiwalu. 

 

Do festiwalowej Strefy Kina zaprosiliśmy też aktorów: Andrzeja Chyrę, który zagrał m.in w dwóch premierach tegorocznych Nowych Horyzontów: pokazywanym w dniu otwarcia „Szronie” Szarunasa Bartasa i „Photonie” Normana Leto, rywalizującym o Grand Prix w konkursie głównym.

 W studiu festiwalowym zasiadł też Jan Matuszyński, reżyser nagrodzonej m.in Złotymi Lwami w Gdyni "Ostatniej rodziny".  Kolejny film twórcy ma opowiedzieć historię Grzegorza Przemyka, w oparciu o książkę Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów".

Jednym z filmów, na które najszybciej zniknęły bilety przed festiwalem, był "Twój Vincent" - polska premiera malarskiej animacji o ostatnich dniach życia Van Gogha. O udziale Wrocławia i Centrum Technologii Audiowizualnych w tej produkcji opowiedział dzień przed polską premierą szef CeTA Robert Banasiak

Naszym gościem była też Agnieszka Podsiadlik, znana m.in z filmów Sasnali oraz Kuby Czekaja, w tym roku jurorka konkursu głównego. 

 

O przebojach tegorocznych Nowych Horyzontów - sekcji protestu opowiedziała nam selekcjonerka  festiwalu Małgorzata Sadowska.

Co robi wśród nich „Opera o Polsce” – dokument Piotra Stasika?

Ewa i Stach Szabłowscy zaprosili na wernisaż "Homefront" - pierwszą wystawę sceny artystycznej festiwalu. 

Obejrzenie wszystkich realizacji w BWA Studio stworzy nam kolejny festiwalowy, godzinny seans.

 

Anka Herbut i Piotr Choromański - to była z kolei reprezentacja IP Group. Od nich dowiedzieliśmy się szczegółów o instalacji sensualnej "Nieśmiałość koron drzew".

 Twórcy wyjaśniali, czym są ich inspiracje: ciemna ekologia oraz ASMR.

REKLAMA

To może Cię zainteresować