World Games: Blisko 100 tysięcy kibiców było już na zawodach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 25.07.2017, 12:37 | Zmodyfikowano: 25.07.2017, 12:37
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

71,5 tysiąca osób. Właśnie tylu kibiców oglądało do tej pory co dzieje się na The World games. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także strefa kibica zlokalizowana na placu Wolności. Odwiedziło ją już 25 tysięcy ludzi Podczas koncertu zespołu Kult w pewnym momencie na miejscu było aż 10 tysięcy osób.

Jak dotąd sprzedano 140 tysięcy biletów, czyli 70% wszystkich dostępnych. Największym powodzeniem, oprócz Ceremonii Otwarcia, cieszą się zawody żużlowe. Sprzedano wszystkie bilety na wspinaczkę sportową, którą rozgrywano na Placu Nowy Targ, pływanie w monopłetwie (Pływalnia Orbita), sporty lotnicze na lotnisku w Szymanowie, sumo w hali Orbita i bule na pergoli przy Hali Stulecia. Nie ma już biletów na sporty bilardowe, squash, kończą się na karate, kajak polo i przeciąganie liny.

Reprezentanci Polski zdobyli 8 medali. 1 złoty - Wojciech Bógdał w motoparalotniarstwie, w konkurencji slalomu, 3 srebrne: Alicja Tchórz w wyścigu na 200 metrów z przeszkodami, w sportowym ratownictwie wodnym oraz Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Bartosz Stanielewicz w sztafecie 4x50 m z przeszkodami i w sztafecie 4x25m holowanie manekina, także w sportowym ratownictwie wodnym i 4 brązowe: Magdalena Macios i Paweł Wojda w wadze lekkiej w sumo; nasza kobieca sztafeta 4×50 z pasem ratowniczym w ratownictwie wodnym, w składzie: Karolina Faszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz oraz Marcin Bernat w motoparalotniarstwie, w konkurencji slalomu. Polska zajmuje 17 miejsce w klasyfikacji medalowej (stan na 24.07, godzinę 16.00)

Przy The World Games codziennie pracuje około 1200 osób spośród 1700 ogólnej liczby zgłoszonych. Jak dotąd wydano 3316 akredytacji dla uczestników Igrzysk, czyli sportowców, członków sztabów szkoleniowych i przedstawicieli międzynarodowych federacji. W najbliższych dniach przyjadą kolejne 3 tysiące uczestników. Pierwsze cztery dni TWG2017 relacjonowało 500 dziennikarzy. Spodziewany jest przyjazd kolejnych 350.

Transmisja z Ceremonii Otwarcia dostępna była w 130 krajach świata. Jak informuje IWGA, transmitowały ją między innymi kanały CCTV5 z Chin, TBS z Japonii, Sport1 z Niemiec, Match TV z Rosji, ESPN LA, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kraje Ameryki Południowej oraz Olympic Channel – kanał Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować