Dzień dobry we Wrocławiu! - we wtorek 18 lipca

Monika Jaworska | Utworzono: 17.07.2017, 17:22 | Zmodyfikowano: 17.07.2017, 17:22
A|A|A

Dzień dobry we Wrocławiu w wakacyjnym klimacie :) Monika Jaworska

Na najlepsze życzenia czekają obchodzący imieniny: Emilian, Szymon, Arnold, Bruno, Brunon, Drogomił, Drogomir, Erwin, Eugeniusz, Fryderyk, Julian, Karolina, Maryna, Robert, Teodozja i Kamil.

Zajrzyjmy do historii, tego dnia w 1418 roku doszło do wybuchu zamieszek we Wrocławiu, miała miejsce tzw. defenestracja wrocławska. Wyraz "defenestracja" oznacza wyrzucenie przez okna budynku (najczęściej ratusza) znienawidzonych notabli sprawujących władzę. Także dość niespokojna rocznica...

W 2003 roku wyłączono na zawsze ostatni pracujący komputer Odra 1305 produkowany seryjnie od 1973 r. w Zakładach Elektronicznych Elwro we Wrocławiu. Przez 30 lat służył we wrocławskiej fabryce Hutmen. W czasach, kiedy w dziale informatycznym Hutmenu pracowało 60 osób. Odra działała podobno bezawaryjnie, zużywały się tylko części i odmawiała włączenia, kiedy w pomieszczeniu było za zimno, co zupełnie zrozumiałe...  


Słynni urodzeni 18 lipca
to m.in.: 
Nelson Mandela, Tadeusz Łomnicki, Jacek Fedorowicz, Katarzyna Grochola, Marcin i Rafał Mroczkowie, Wojciech Medyński, aktor który we Wrocławiu wzruszał do łez partnerując Justynie Szafran w spektaklu "Dzieje grzechu" w Teatrze Muzycznym Capitol.

Kto przyszedł na świat 18 lipca, według opisu z książki Jana Starży-Dzierżbickiego "Pod jaką gwiazdą urodziłeś się" jest:
"Czynny, niezależny - wystarcza sam sobie. Umysł jego jest niezależny, a charakter samodzielny, nie poddający się kontroli innych. Jest przytem dość krańcowy, ekscentryczny i ma silne poczucie własnej niezależności: nie pozwala się ograniczać. Ożywia go żądza przygód, wiara w siebie, a jego aspiracje są bardzo wysokie. Potrafi dać sobie radę w życiu. Swoje zamiary i projekty wprowadza w czyn i ostatecznie realizuje najzupełniej samodzielnie - bez pomocy innych. Jego czyny mówią za niego głośniej, aniżeli słowa. Umie powściągać swe namiętności i ograniczać się. Potrafi też poświęcić się dla osoby ukochanej."

A oto pocztówka z Norwegii z pozdrowieniami dla Marzeny Kaczmarek, która dzisiaj obchodzi swoje urodziny.  Spełnienia marzeń i super dnia! 


REKLAMA

To może Cię zainteresować