Dzieje się we Wrocławiu - powstaje nowy mural w mieście

Bartosz Synowiec, Monika Jaworska, na podst. mat. prasowych | Utworzono: 17.07.2017, 10:31 | Zmodyfikowano: 17.07.2017, 10:31
A|A|A

fot. Facebook Kelsey Montague Art

Kariera Kelsey Montague Art nabrała tempa po tym, jak Taylor Swift opublikowała w sieci swoje zdjęcie na tle muralu z wielkimi skrzydłami. Wkrótce potem dołączyli do niej kolejni celebryci oraz zwykli ludzie, a zdjęcia oznaczone hashtagiem #WhatLiftsYou przekroczyły liczbę 50 tysięcy.

Do tej pory murale Kelsey Montague można było oglądać w sześciu krajach na trzech kontynentach. Artystka jest właśnie w podróży po Europie, w trakcie której ozdobi ściany w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji i Grecji, a także w Polsce we Wrocławiu. Kluczem do sukcesu Amerykanki jest umiejętność wykorzystywania siły mediów społecznościowych. Jej malowidła zapraszają ludzi do stania się ich częścią, zapozowania na ich tle, wykonania zdjęcia i podzielenia się nim online w sposób, który natchnie innych.

"Wierzę, że sztuka nie powinna być oddzielona od odbiorcy. To właśnie ludzie i ich ekspresja powinni mieć udział w tworzeniu sztuki" – mówi Montague. Każde z jej dzieł daje możliwość tysiącom osób stania się częścią sztuki. Codziennie na wszystkich serwisach społecznościowych pojawiają się setki nowych zdjęcia z twórczością Kelsey. Poza Taylor Swift fotografie udostępnili m.in. Jessica Biel, Jenna Dewan-Tatum, Kendall Jenner, Jamie Chung, Michelle Trachtenberg.

Otwartość Wrocławia na sztukę uliczną to jeden z argumentów, które zachęciły Kelsey Montague do wyboru właśnie tego miasta spośród innych miejsc w Polsce. Jej mural powstanie na ścianie komunalnej kamienicy przy ul. Krakowskiej. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jako jedno z działań zamykających. Dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami magistrat nie poniesie kosztów związanych z projektem.

Pierwsze zdjęcia z muralem będzie można wykonać w weekend 21-23 lipca - #WhatLiftsYou

Artystka, wraz ze swoją siostrą Courtney i koordynatorem akcji - Jackiem Śmieszkiem, gościła w naszym studiu opowiadając o swojej koncepcji:

 AKTUALIZACJA:
Nowy interaktywny mural przy ul. Krakowskiej już gotowy, Kelsey Montague pozuje przy swoim dziele i zachęca innych do robienia sobie zdjęć na tle ściany z wielkim flamingiem: 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować