Wimbledon: Kubot i Melo mistrzami! Wygrali 13:11 w decydującym secie

Gregor Niegowski, el | Utworzono: 15.07.2017, 22:21 | Zmodyfikowano: 15.07.2017, 22:21

W pierwszej partii tylko jedno przełamanie zadecydowało o zwycięstwie. Marach i Pavic serwowali bardzo dobrze i doczekali się błędów rywali w 11. gemie. Później wygrali swój serwis i było 7:5.

Drugi set ułożył się niemal identycznie. Tyle tylko, że przy stanie 6:5 Kubot i Melo kapitalnie returnowali serwisy Maracha. Mieli trzy setbole, przeciwnicy obronili wszystkie, ale kolejnej szansy Kubot i Melo już nie zmarnowali i wygrali drugiego seta.

Trzecia partia była bardzo zacięta, decydował tie-break, który świetnie zagrała polsko-brazylijska para. Kubot i Melo oddali rywalom tylko 2 punkty.

W czwartym secie słabszy moment miał Brazylijczyk. Przy jego serwisie rywale skutecznie returnowali i udało im się zdobyć przełamanie na 3:1. Przewagi nie oddali i wygrali seta 6:3.

Decydujący set na Wimbledonie grany jest do dwóch gemów przewagi i żaden duet nie chciał oddać swojego podania. Kubot i Melo mieli dwie piłki meczowe przy stanie 6:5, ale rywale pewnie się obronili. Przy stanie 11:11 obie pary dostały dłuższą chwilę na odpoczynek - zasuwany był dach. Po powrocie na kort Kubot i Melo pewnie wygrali gem serwisowy - a później przy serwisie rywala wyszli na prowadzenie 40:0. Wykorzystali pierwszą piłkę meczową i wygrali ostatecznie 13:11 w ostatnim secie. Cały mecz trwał 4 godziny i 43 minuty

To pierwszy deblowy tytuł Kubota na trawiastych kortach Wimbledonu i drugi wygrany turniej wielkoszlemowy w karierze. Pierwszy tytuł Kubot wywalczył w 2014 roku w Australian Open w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

Na korcie toczyła się zażarta walka o mistrzowski tytuł. Za zwycięstwo w Wimbledonie polsko-brazylijska para otrzyma czek na 400 tysięcy funtów.