Półka z książkami i literackie eksperymenty

Anna Fluder | Utworzono: 12.07.2017, 13:40 | Zmodyfikowano: 12.07.2017, 13:40
A|A|A


Joanna Chudzio socjolog, lektorka angielskiego, tłumaczka, a z zamiłowania pisarka i poetka. Na naszą Półkę z książkami odstawiła dwa tytuły z własnym udziałem i powieść z niezwykłym obrazem w tle.

Pierwsza to antologia opowiadań „Nikomu się nie śniło” - książka eksperyment. Kilkanaście tekstów powstało z użyciem wybranych i określonych wcześniej słów. Historie tajemnicze, zabawne, mroczne i zaskakujące. Różnorodność wrażliwości autorskiej i stylów pisarskich. Wśród 19 opowiadań jedno - "Kwadratowe kałuże" - jest autorstwa naszego gościa Joanny Chudzio:

Druga książka to "Autostop(y) - Dziesięć opowiadań o wolności". W przypadku tej publikacji, autorkami są wyłącznie kobiety. "Kropki na kranie" napisała Joanna, nasz gość. Wśród książek na wakacje pojawiła się także powieść "Szczygieł" Donny Tartt. Jak daleko można się posunąć, by oszukać los? Theo Decker cudem udaje się przeżyć wybuch. W irracjonalnym odruchu wykrada z ruin muzeum niewielki obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu. Od tej chwili zaczyna się jego życiowa droga ze Szczygłem.

REKLAMA

To może Cię zainteresować