Wielka ściana do wspinaczki na placu Nowy Targ

Radio RAM | Utworzono: 11.07.2017, 23:41 | Zmodyfikowano: 11.07.2017, 23:41
A|A|A

Najbardziej okazała jest ściana do wspinaczki, na której - jak marzy się organizatorom - Polak Marcin Dzieński, zeszłoroczny mistrz świata i mistrz Europy sprzed kilkunastu dni, zdobędzie niebawem złoto w konkurencji na czas.

- Zakończyło się już stawianie konstrukcji ścian, trwa montaż specjalnych paneli i chwytów. Na placu powstają cztery ściany, bo na zapleczu budowana jest ta czwarta, treningowa. Na poniedziałek i wtorek zaplanowano budowę miasteczka kontenerowego, a cztery dni przed zawodami na plac Nowy Targ przyjadą tiry z trybuną na 1 500 miejsc - wyjaśnia Grzegorz Pyzałka z komitetu organizacyjnego. Zawodników wspinających się na Nowym Targu spotkacie od 21 do 23 lipca.

Również w innych miejscach prace wre. Na stadionie Oławka (ul. Na Niskich Łąkach), gdzie powalczą zawodnicy lacrosse oraz fistballu, zakończył się remont murawy i za moment powinie się zakończyć remont generalny trybuny krytej, który objął każdy jej element - dach, elewację, wymianę siedzisk.

Prace trwają przy torach wrotkarskich w Parku Tysiąclecia: 200-metrowym, profilowanym, do jazdy szybkiej i okalającym go torem asfaltowym do jazdy ulicznej o długości około 600 metrów. - Stanęło tam już miasteczko kontenerowe na potrzeby zaplecza zawodów, a najbliższy tydzień przyniesie montaż trybun oraz kładki pieszej nad torem. Organizatorzy nie zapominają również o regularnej pielęgnacji zieleni - każdorazowo do skoszenia jest 25 000 mkw - mówi Kacper Cecota, rzecznik zawodów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować