Czwartek, 13 lipca – ostatni dzień Multikina Arkady

Jan Pelczar | Utworzono: 10.07.2017, 15:44 | Zmodyfikowano: 10.07.2017, 15:44
A|A|A


Likwidacja Multikina w Arkadach rozpocznie się już od najbliższego piątku. Na ostatnie seanse w jednej z 10 sal multipleksu będzie można wybrać się do czwartku. 

 – W związku z wygaśnięciem 10-letniej umowy zawartej z operatorem zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy z Multikinem w C.H. Arkady Wrocławskie – potwierdza rzecznik LC Corp, Wojciech Sury.  W przesłanym do Radia RAM oświadczeniu czytamy:

„ W najbliższym czasie do Arkad wejdzie nowy operator kinowy, który zapewni widzom jeszcze bogatszy repertuar filmowy, a także zmodernizowane oraz bardziej komfortowe sale kinowe”. 

Multikino zwlekało z wydaniem oświadczenia do faktycznego zamknięcia kina. W piątek w miejscu dotychczasowego repertuaru, na stronie internetowej sieci, przeczytać można było:

"Uprzejmie informujemy, że od dnia 14 lipca 2017 r. działalność kina w Centrum Handlowym Arkady Wrocławskie została wstrzymana z przyczyn niezależnych od Multikino S.A. Przepraszamy naszych Klientów za powstałe niedogodności i zapraszamy do naszego drugiego wrocławskiego kina w Centrum Handlowym Pasaż Grunwaldzki"

Jesienią planowane jest otwarcie nowej galerii handlowej na pobliskim dworcu autobusowym, gdzie zaplanowano kino na 23 sale oraz pierwszy w regionie Imax.

Multikino w Arkadach zostało otwarte 10 lat temu. Równolegle działa drugie kino tej sieci - w Pasażu Grunwaldzkim, które nie zostanie zamknięte. Do tej pory we Wrocławiu nie zlikwidowano żadnego multipleksu, zniknęły natomiast kina jednosalowe i studyjne dwu-trzysalowe.

Dwa lata temu właśnie w Multikinie Arkady Wrocławskie świętowaliśmy urodziny Radia RAM specjalnym wydaniem Strefy Kina i pokazem "Mostu szpiegów". 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować