Wrocławianie wypróbowali tor wrotkarski na The World Games 2017

Dorota Kuźnik, GN | Utworzono: 02.07.2017, 11:24 | Zmodyfikowano: 02.07.2017, 11:24
A|A|A

Wrocław ma swój tor wrotkarski - na dodatek jeden z lepszych na świecie. Nowe miejsce dla miłośników butów na kółkach oficjalnie otwarto dziś przy ul. Sukielickiej. Obiekt podzielono na dwie części - 200-metrowy tor do jazdy szybkiej i 600-metrowy do rekreacyjnej. To największy tego rodzaju tor w kraju- mówi Agnieszka Ziemczonek z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. -Ten tor spełnia wszystkie warunki, aby być jednym z lepszych torów na świecie. Jego parametry są wyczynowe i spełniają warunki do organizacji imprez najwyższej rangi. Oczywiście, amator też to wykorzysta, bo dookoła jest pętla uliczna, która jest płaska - dodaje.

Pierwsze testy wykonały już młode miłośniczki tego sportu. -Tor jest dość gładki. Jeżeli by się nałożyło jakiś kolor, to też byłby ładny. A pętla? też jest gładka, nie czuć dziur - opowiadały młode zawodniczki


 
Budowa toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia to jedna z miejskich inwestycji związanych z X Światowymi Igrzyskami Sportowymi. Kosztowała ponad 6 mln złotych, a jedna czwarta środków pochodziła z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poniżej zdjęcia jeszcze sprzed oficjalnego otwarcia.

Sporty wrotkarskie w ramach The World Games 2017 zagoszczą w Świdnicy (hokej na wrotkach, jazda figurowa), a także w Parku Tysiąclecia, gdzie odbędzie się rywalizacja w jeździe szybkiej (21-25 lipca) – na 200-metrowym torze, a także w jeździe ulicznej, na pętli wokół toru. Swój udział zapowiedzieli m.in. holenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie, a więc odpowiednio: złoty i brązowy medalista olimpijski z Soczi w ... łyżwiarstwie szybkim.

W pokazie jazdy szybkiej na torze zobaczyliśmy Ambasadora The World Games 2017 - panczenistę Zbigniewa Bródkę, mistrza olimpijskiego z Soczi, który na rolkach spędza dużą część sezonu przygotowawczego przed zimowymi zawodami.

Oprócz jazdy naszego mistrza panczenów, w programie imprezy były także warsztaty dla dzieci i dorosłych, nagrody dla uczestników, a na koniec rolkoteka/dyskoteka przy muzyce serwowanej przez didżeja.

Sobota była jedynym dniem, kiedy wszyscy chętni mogli wypróbować nowy tor wrotkarski przed The World Games 2017. Potem zaplanowano prace związane z przygotowaniem areny do zbliżających się Igrzysk. Tor zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom tuż po TWG2017.

Przypomnijmy, że miesiąc temu, 1 czerwca, otwarte zostało kąpielisko przy Wejherowskiej. Obiekt oraz kryta pływalnia zostały przygotowane na The World Games. 

REKLAMA
Dźwięki

To może Cię zainteresować