Dziś Noc z Designem

Kamila Januszko, na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 22.06.2017, 12:56
A|A|A

Hasło tegorocznej edycji #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia. Organizatorzy chcą nam powiedzieć: zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Nawiązują więc do projektowania nakierowanego na użytkownika, związanego z konkretnymi potrzebami – odpoczynku, relaksacji, estetyki, wspólnoty rodzinnej, realizacji hobby etc. Chcą zaprezentować dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Dorota Koziara, która przedstawi między innymi multimedialną relację z tegorocznej wystawy, której była Art. Dyrektorem - Polish Design Tomorrow is today, prezentującej Wydziały projektowania polskich państwowych uczelni artystycznych podczas międzynarodowych targów meblowych Salone del Mobile w Mediolanie. 
Wśród gości specjalnych będą: Studio Rygalik, prezentujące minimalistyczną kolekcję Tre Product, oraz Oskar Zięta, który opowie o rzeźbie NAWA, której premiera na Wyspie Daliowej 24 czerwca.

Swoją premierę będzie miała także wystawa „Splątane” Agnieszki Bar oraz projekt Vintage Voyagers, czyli wystawa tworzona specjalnie przez Pracoffnię Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki. Zobaczymy kolekcję Eli i Sebastiana Pietkiewiczów: „Sztuka szkła kryształowego” - Polski Design ze Szkła Kryształowego, a swoją książkę „Ilustrowany Elementarz Designu” zaprezentuje Ewa Solarz. Zobaczymy też jego G-Table i lustra oraz Fidu Alphabet. Odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca również projekt kuratorski Sylwii Gulewicz-Wysockiej,– Re-Cycle Story, czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku. Zobaczymy więc projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, Custom Lamps i Piece of Wood, a ponadto rozwiązania loftowe od Icon Concept. Na zaproszenie marki Anegre pojawi się znany aktor Piotr Polk, który opowie o swojej najnowszej kolekcji mebli New Clasic Design. Nie zabraknie również lokalnych akcentów. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Waterline, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród bohaterów wieczoru już 4. odsłona wystawy Marek Dolnośląskich.

Galeria Wnętrz Domar zaplanowała także „przystanki” dobrego wnętrza, czyli punkty, w których pokazane będzie dobre wzornictwo i produkty wspierające ważne aspekty życia, np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu. Na uczestników będą czekać także m.in. wybitni Szefowie Kuchni – Tobiasz Herman i Piotr Kucharski, którzy w tym dniu uroczyście otworzą nowoczesne Studio Kulinarne Browaru Mieszczańskiego i o godz. 20:00 i 22:00 zapraszają Gości na live cooking z degustacją. Z kolei na parkingu Galerii Wnętrz Domar pojawi się najwyższy w Europie dźwig z kapsułą restauracyjną, w której mistrz kuchni Mateusz Zdyb serwował będzie kuchnię włoską. Nie można nie wspomnieć o recitalu muzyki filmowej znakomitego pianisty - Przemysława Winnickiego.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować