Oto hymn World Games 2017

Marek Zoellner | Utworzono: 14.06.2017, 09:11
A|A|A

The World Games zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich organizowane są od 1981 roku przez International World Games Association, zawsze w rok po letnich igrzyskach olimpijskich. W wydarzeniu corocznie uczestniczy blisko 4 tysiące sportowców z ponad 100 krajów świata. Rywalizacja rozgrywana jest w 31 dyscyplinach sportowych. W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach. Dla nich to najważniejsze zawody w kalendarzu a medal The World Games jest równie cenny, jak ten z Igrzysk Olimpijskich. To będzie jubileuszowa, dziesiąta edycja Igrzysk. Poprzednie organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. Wrocławskie Igrzyska odbędą się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

"Ważne jest, aby cały czas działać, mieć wyznaczony cel i zmierzać do niego niezależnie od podszeptów świata zewnętrznego" - mówi Kasia Stankiewicz, która jest autorką tekstu. Nawołuje tym samym, aby nie poddawać się i walczyć z własnymi słabościami oraz od najmłodszych lat z determinacją rozwijać swoje pasje.

"Sport to nie tylko ruch i ćwiczenia...to współzawodnictwo tak potrzebne w rozwoju człowieka to pasja, która pozwala nam na marzenia…a czym byłoby nasze życie bez marzeń?? Igrzyska w Polsce, we Wrocławiu... bądźmy z tego dumni" - dodaje Robert Janson kompozytor utworu.

Do hymnu powstał również teledysk zrealizowany m.in. na wrocławskiej Pergoli, którego bohaterami oprócz muzyków Varius Manx, są także dzieci prezentujące wybrane dyscypliny sportowe będące w programie The World Games min karate, kajak polo, pływanie w monopłetwie, kickboxing, taniec sportowy, lacrosse, ultimate frisbee, czy futbol amerykański.

Do promocji międzynarodowej powstała również wersja angielskojęzyczna utworu pt. "Run" którą zespół Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz wykona właśnie 20 lipca 2017 podczas ceremonii otwarcia X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 na Stadionie we Wrocławiu.

REKLAMA