A | A | A

Kreatywne Tarasy Grabiszyńskie - Strefa Radia RAM zaprasza

Radio RAM, MJ
Utworzono: 2017-06-05 07:21 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Zapraszamy na specjalny program Radia RAM w piątek 9 czerwca od godziny 11.00 wprost z nowego centrum handlowego u zbiegu ulic Grabiszyńskiej i Hallera we Wrocławiu.

Zaczniemy od początku: dowiemy się, skąd nazwa Tarasy Grabiszyńskie? Opowiemy o miejscu, które ma łączyć w sobie działalność handlowo-usługową z działalnością kulturalną. Dodajmy – miejscu, jakiego w tym rejonie Wrocławia dotychczas nie było.

Porozmawiamy o tym, na czym polega idea lokalnego domu kultury i co można w nim robić. Dowiemy się ciekawych szczegółów o rozmaitych zajęciach dla mieszkańców, od zajęć chóru po warsztaty tańca argentyńskiego.

Poznamy kontekst historyczny miejsca. Powspominamy – z łezką nostalgii w oku - Biały Pawilon (w którego miejscu powstały Tarasy Grabiszyńskie). I przekonamy się, że dzielnica tak bardzo aktywna i gęsto zaludniona (osiedla: Millenium, Corte Verona, Ogrody Grabiszyńskie), gdzie organizowane są rozliczne festyny, wymagała nowego centrum.

Przy naszym mikrofonie nie zabraknie też mieszkańców okolicy. Zapraszamy do sprawdzenia zmian, jakie nastąpiły w tej części miasta. 
Gospodarzem programu będzie Piotr Bartyś.

Piątek 9 czerwca od godziny 11 do 14. Poznajmy wspólnie nowe miejsce we Wrocławiu.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Jan Pelczar
Życie Wrocławia
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter