Wrocławskie kąpieliska rozpoczęły sezon

Dorota Kuźnik | Utworzono: 02.06.2017, 14:37
A|A|A

Na wszystkich amatorów wody i słońca czekają między innymi Morskie Oko, Glinianki, Orbita, czy obiekt przy Królewieckiej, Jeziorowej i Harcerskiej. Choć pogoda do plażowania jest wymarzona, tłumów na razie nie widać. Są jednak i tacy, którzy do wody wejść się nie boją, nawet jeśli jej temperatura nie przypomina tej z tropików:

- Ja do wody jeszcze nie wchodzę, poczekam na 30 stopni.

Godziny otwarcia kąpielisk można sprawdzić na naszej stronie internetowej. Z obiektów sezonowych będzie można korzystać do końca sierpnia.

We Wrocławiu i okolicach otwarto dziś 8 sezonowych obiektów. Kąpieli wodnej i słonecznej do końca sierpnia zaznać możemy na przykład na Gliniankach, Morskim Oku, czy Wejherowskiej. Początek czerwca to dobry moment dla tych, którzy nie lubią tłumów - mówi ratownik z Glinianek - Kacper Belka:

- Mimo, że pogoda dopisuje to frekwencja nie jest zbyt duża, to jest dopiero początek sezonu więc ludzie nieśmiało wchodzą do wody. Myślę, że za 15- 20 dni wystartujemy na całego i będą tu setki.

Wybierając się na kąpielisko warto wcześniej zapoznać się z regulaminem, który dotyczy między innymi wprowadzania psów czy grillowania. Te dostępne są na stronach poszczególnych obiektów.

Tagi:
#
REKLAMA

To może Cię zainteresować