A | A | A

Kamil Bałuk - gość w RAMie - przed wrocławską premierą "Wszystkich dzieci Louisa"

Utworzono: 2017-05-22 13:29 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Wrocławianin zadebiutował książką reporterską "Wszystkie dzieci Louisa". O opisanej w niej historii głośno nie tylko na stronach literackich: sprawą zainteresowały się telewizje śniadaniowe, plotkarskie portale i prasa kolorowa. Kamil zajął się faktycznie sensacyjnym przypadkiem - Holendrem, który może mieć w swoim kraju nawet 200 dzieci. Sprawę opisał w sposób daleki od sensacyjnego dziennikarstwa.
zdj. Filip Skrońc

Jan K., szef kliniki w Barendrechcie, stosował innowacyjną metodę poprawiającą skuteczność zapłodnień: mieszał nasienie różnych mężczyzn. Dawca S. dzięki niemu obdarował nasieniem wiele kobiet, które nie wiedziały, że ich dawca cierpi na lekką postać autyzmu. Charakteryzuje się ona m.in. ograniczoną empatią i obsesyjnymi zainteresowaniami. Jednym z nich miało być dla Dawcy S. posiadanie jak największej liczby dzieci, przez 19 lat spłodził ich około 200.

O swoim spotkaniu z Połówkami, Louisem i doktorem K. Kamil Bałuk opowiedział w Radiu RAM. Dodał niepokojącą informację: za 20 lat możemy mieć podobną sprawę w Polsce, jeśli jakiś Andrzej lub Karol korzysta z nieprecyzyjnych przepisów, które przypominają dziś u nas to, co przed dekadami miało miejsce w Holandii.

Gość w RAMie ma przed sobą wrocławską premierę książki: w piątek 26 maja, o 19:00 w Barbarze. Spotkanie poprowadzi Magda Piekarska.

Filip Springer tak ocenia "Wszystkie dzieci Louisa":

"Aż trudno uwierzyć, że ta książka to debiut. Tak jest mocarna i precyzyjna. Autor operował na niezwykle delikatnym temacie. Ta książka zbudowana jest jednak na szacunku do wszystkich stron opisywanej historii. A jest ona ze wszech miar niezwykła i niesamowita. Taka, której się zazdrości innym reporterom. Bałukowi udało się poprowadzić swoją opowieść w poprzek: powszechnych wyobrażeń i stereotypów o Holandii, o zespole Aspergera oraz w poprzek naszych wyobrażeń, co to znaczy być matką, ojcem, bratem, siostrą."

ZDJĘCIA
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Jan Pelczar
Życie Wrocławia
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter